Կարճ ժամանակում այնպիսի հաջողությունների հասա, որոնց մասին նույնիսկ չէի մտածել. Մանե Հարությունյան (Photo)
Մանե Հարությունյանն ուղիղ մեկ տարի առաջ  հիմնեց իր բլոգը՝ manehbog.com-ը, որը, ինչպես ինքն է նշում, գույներ սիրող մարդկանց համար է։
Wnews.am-ին տված հարցազրույցում Մանեն պատմել է իր բլոգի ու նպատակների մասին.
image
-Մանե, բլոգդ արդեն մեկ տարեկան է։ Կպատմե՞ս ինչու՞ եւ ինչպե՞ս հիմնեցիր այն։
-Բլոգի ստեղծման մասին բավականին շատ եմ խոսել, բայց ինձ համար այնքան հաճելի թեմա է, որ պատրաստ եմ միշտ պատասխանել այս հարցին: Սիրում եմ անկախ ու ինքնուրույն լինել, գրել ու լուսաբանել այն ամենի մասին, ինչն ինձ է դուր գալիս: Ընկերս առաջարկեց ստեղծել բլոգ, որը մեզ համար կդառնա նաև աշխատանք: Այսպես, միահամուռ ուժերով ստեղծեցինք բլոգը: Ինձ համար դժվար չի եղել միայնակ վարել բլոգը, քանի որ ես սիրով եմ անում իմ աշխատանքը, չնայած, պետք է խոստովանեմ, որ երբեմն ուժերս ու ժամանակս չեն բավականացնում, բայց, հասկանում եմ նաև, որ հանձնվելու իրավունք չունեմ և շարժվում եմ առաջ:
27
-Ինչի՞ մասին է այն։ Ովքե՞ր են բլոգիդ հետեւորդները։
-Բլոգում ընթերցողը կհանդիպի ցանկացած թեմայի ՝ բացի քաղաքականությունից: Բլոգն այն մարդկանց համար է, ովքեր սիրում են գույներ, ովքեր գնահատում են այն նյութերը, որոնք ես եմ առաջարկում: Բլոգում կա 10-ից ավելի բաժին , ինչպես նաև ենթաբաժիններ, որոնք միշտ էլ ակտիվ են ու ունեն իրենց ընթերցողը: Այս պահին շատ եմ աշխատում գովազդատուների հետ, ուստի ավելի ակտիվ է Offers բաժինը:
-Ի՞նչ է քեզ տալիս բլոգը եւ ի՞նչ է տալիս ընթերցողներին։
-Ինչպես արդեն գիտեք, բլոգի խորագիրն է / Երբ գույները ստիպում են ապրել/ , ուստի ցանկացած նյութ իր մեջ գույն է պարունակում: Հետևաբար ես իմ ընթերցողին տալիս եմ միայն դրական տրամադրություն: Իմ ընթերցողներն այն մարդիկ են, ովքեր չեն հետաքրքրվում ուրիշի կյանքով կամ դաժան սպանություններով, գողությունների մասին նորություններով և այլն: Առանց այդ էլ մեր կյանքը բավականին դժվար է. փորձում եմ նյութերիս շնորհիվ մարդկանց թարմություն ու ժպիտ հաղորդել:
Blow7
-Դու նորաձեւությա՞ն բլոգեր ես, ի՞նչ է նորաձեւությունը քեզ համար։
-Ցավոք, պետք է նշեմ, որ այո այդ կարծիքն է ձևավորվել, թե ես նորաձևության բլոգեր եմ: Իրականում ես պարզապես բլոգեր եմ, ով նաև սիրում է հետևել նորաձևությանը: Իմ շրջապատում շատ են նորաձևությանը հետևող blogger-ներ, բացի այդ ես շատ եմ լուսանկարվում և դրա համար կարծիք է ստեղծվել, թե բլոգը միայն fashion է, բայց, իրականում, բլոգը միտված է լուսաբանելու ցանկացած նորություն՝ բացի քաղաքականությունից: Իսկ եթե խոսեմ նորաձևությունից, պետք է ասեմ, որ ինձ համար ավելի կարևոր է լինել ոճային, քան  նորաձև: Միշտ չէ, որ հետևում եմ նորաձևությանը, բայց փորձում եմ լինել ոճային:
DSC_3533
-Ի՞նչ նպատակներ ունես։
-Նպատակներս շատ են. կարևորն այն է, որ ունեմ ձգտում և սիրում եմ աշխատել: Վստահում եմ սեփական ուժերիս, քանի որ կարճ ժամանակում հասա այնպիսի հաջողությունների, որոնց մասին նույնիսկ չէի մտածել: