Հինգ քայլ, որոնցով սպանում ենք սեփական երջանկությունը
Մեզանից ոմանք շատ են խոսում, բայց  չեն գործում: Հատկապես, երբ խոսքը վերաբերում է անձնական նպատակներին ու նրան, թե ինչ ենք մենք կյանքից ուզում: Մենք հապաղում ենք, քանի որ կարծում ենք, թե ժամանակ դեռ ունենք: Բայց մի օր կարթնանաք՝ հասկանալով, որ արդեն 50-ի մոտ ենք, եւ շատ ժամանակ չի մնացել: Երջանկությունը գործողություններ է պահանջում:
Մենք մնում ենք ներսում
Մենք մնում ենք տանը, երբ դրսում հրաշալի գեղեցկություն է: Դուրս գալու համար ձեզ առիթ պետք չէ: Շրջապատն այնպես գեղեցիկ է, որ դուք հեշտությամբ  ձեզ ուրախությամբ ու երջանկությամբ կլցնեք, այնպես որ՝ բավական է նստել համակարգչի առջեւ: Դուրս եկեք:
Մենք թույլ ենք տալիսոր անպետք իրերը կուտակվեն
Ինչի՞ համար են պետք այդքան շատ իրերը: Մեր տանը  եւ մեր գլուխներում տիրող թափթփվածությունը ծանրացնում է մեր ուղեղը: Երբ մենք մաքրում ենք սեփական տարածքը, մենք բացում ենք դեպի երջանկություն դուռը:
Մենք չափազանց շատ ենք ռեալիթի շոու դիտում
Մենք հետեւոմ ենք  ուրիշների կյանքին, խնդիրներին ու գործունեությանը՝ մոռանալով  մեր գործերի մասին: Երբ մենք մեզ կորցնում ենք ինչ-որ մեկի իրականության մեջ, ապա չենք տեսնում սեփականը: Դա արգելված վայելք է, ինչպես քաղցրավենիքն ու ֆասթ ֆուդը, թմրանյութն ու ալկոհոլը:
Մենք ապրում ենք ապագայով կամ անցյալով
Մենք  կարոտում ենք անցյալ օրերը կամ կարծում, թե վաղն ուրիշ է լինելու՝ մոռանալով այն, որ պետք է ապրել այսօրով: Մենք չենք կարող փոխել անցյալը: Միաժամանակ, ապագան ծրագրավորելը լավ է այն առումով, որ  այն սվորություն ունի ծավալվել այնպես, ինչպես մենք ենք այն պատկերացնում հիմա: