Գևորգ Մարտիրոսյանը սպորտային լրագրողից ու հոգևորական երգչից մինչև հայկական շոու բիզնես ճանապարհի մասին
22–ամյա Գևորգ Մարտիրոսյանը իր առաջին քայլերն է անում հայկական շոու բիզնեսում։ Երգիչն օրեր առաջ ներկայացրեց առաջին էստրադային կատարումը, որը կոչվում է «Դու հայտնվեցիր»։ Tert.am Life–ի հետ զրույցում Գևորգը պատմել է երգարվեստ մուտք գործելու, նախասիրությունների ու առաջիկա ծրագրերի մասին։
–Գևորգ, ինչքա՞ն ժամանակ է, ինչ երգում եք։
–5 տարեկանից երգել եմ Սուրբ Սարգիս եկեղեցու «Մանկունք» խմբում։ Ամեն կիրակի կատարում էինք պատարագի հոգևոր երգերը: Ավելի հասուն տարիքում, երբ ձայնս փոխվեց, սկսեցի զբաղվել դաշնամուրով։ Ավարտել եմ Երևանի Ալեքսանդր Աճեմյանի անվան երաժշտական դպրոցը, որտեղ սովորել եմ որպես դաշնակահար: Այդ ժամանակ նաև ժողովրդական, աշուղական երգերով էի հետաքրքրված։ Ընդունվեցի Ջիվանու աշուղական դպրոց, ապա Երևանի Մշակույթի համալսարան: Դասախոսներս Շոթա Վարդանյանն ու Էդվարդ Բեգլարյանն էին։ Աշուղական ու ժողովրդական կատարումներ ունեմ։ Հիմա ինձ փորձում եմ էստրադայի ժանրում։ Մի քանի օր առաջ ներկայացրեցի երգի պրեմիերան։ «Դու հայտնվեցիր» երգի խոսքերի և երաժշտության հեղինակը Հովհաննես Ալեքսանյանն է, գործիքավորումը և համադրումը կատարել է Գևորգ Հովհաննիսյանը։ Շատ ուրախ եմ, որ նրանք իմ կողքին են, քանի որ իրենց խորհուրդներով ինձ շատ են օգնում երգարվեստում ու ճիշտ ճանապարհի վրա դնում։