«Անհանգստանալու ոչ մի առիթ չկա». Հ1-ից մեկնաբանել են Ավետ Բարսեղյանի և Գոհար Գասպարյանի արարքը
«Եվրատեսիլ 2017»-ի առաջին կիսաեզրափակիչ փուլի ժամանակ, մրցույթի հայաստանյան մեկնաբաններ  Ավետ Բարսեղյանն ու Գոհար Գասպարյանը Ադրբեջանի ներկայացուցչի ելույթի ժամանակ, նրան ներկայացնելու փոխարեն, խոսեցին մայիսյան հաղթանակների մասին, անդրադարձան մեր հերոսական պատմությանը՝ եթերում չտալով անգամ Ադրբեջանի անունը։
«Eurovoix.com»-ը, հղում անելով ուկրաինական եւ ռուսական ԶԼՄ-ներին, նշել է, որ «Եվրատեսիլ» համաեվրոպական երգի փառատոնին Հայաստանի հաղորդավարները հրաժարվել են նշել Ադրբեջանի անունը, երբ Dihaj-ի ելույթն են հայտարարել: Իսկ Depo.ua եւ Gazeta.ru լրատվամիջոցները գրել են, որ առաջին կիսաեզրափակչում, երբ բեմ է դուրս եկել Ադրբեջանի ներկայացուցիչը, Հայաստանի հաղորդավարները չեն անվանել երկրի անունը եւ ասել են, որ այժմ ելույթ կունենա հերթական երկրի ներկայացուցիչը: Հրապարակման մեջ նշվել է նաեւ, որ Հայաստանն ու Ադրբեջանն ունեն երկարատեւ հակամարտություն Լեռնային Ղարաբաղի պատճառով՝ հիշելով անցյալ տարվա միջադեպը Իվետա Մուկուչյանի եւ Ղարաբաղի դրոշի հետ կապված: Ի դեպ՝ Eurovoix.com-ը, այս ամենին զուգահեռ, նաեւ գրել է «Եվրատեսիլում» Հայաստանի մասնակցության եւ արձանագրած հաջողությունների մասին:
Life.panorama.am-ը կապ հաստատեց Հանրային հեռուստաընկերության Հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Արուսյակ Զախարյանի հետ՝ պարզելու, թե ռուսական եւ եվրոպական լրատվականների նման արձագանքը որեւէ կերպ կարո՞ղ է խոչընդոտել մայիսի 13-ին կայանալիք «Եվրատեսիլ-2017» եզրափակչում Արծվիկի ելույթին:
«Ամեն ինչ շատ լավ է, Արծվիկը պատրաստվում է փորձերին ու վճռական ելույթին: Իրականում անհանգստանալու առիթ ոչ մի չկա, վստահեցնում եմ» ,- նշեց Արուսյակ Զախարյանը, ով այժմ գտնվում է Արծվիկի կողքին:
Նրա խոսքով՝ մեր ներկայացուցիչը ջանք ու եռանդ չի խնայում հնարավորինս արժանվույն ներկայանալու այս հեղինակավոր մրցույթին: