«Երևան, ես զգուշացրել էի, որ թեժ է լինելու». Տիմատին կատարեց խոստումն ու երգեց Հանրապետության հրապարակում (40 Photo)
Հանրապետության հրապարակի բեմից ռեփեր Տիմատին ասաց. «Пацан сказал пацан сделал», որից հետո մոտ երկու ժամ տևողությամբ համերգի ժամանակ նա անդադար դրայվի մեջ էր պահում հանդիսատեսին: BlogNews.am-ն ներկայացնում է համերգը հետաքրքիր դրվագները:
Ինչպես և խոստացել էր՝ ժամը 21:00-ին բեմ բարձրացավ: Համերգից ժամեր առաջ երկրպագուները հավաքվել էին Հանրապետության հրապարակում, որպեսզի որքան հնարավոր է մոտ տեղեր զբաղեցնեն: Մոտ երկու ժամ տևողությամբ համերգի ժամանակ ռեփերը կատարեց իր բոլոր ժամանակների հիթերը, իսկ «Hе сходи сума» երգը կատարեց հանդիսատեսի հետ:
«Երևան ես զգուշացրել էի, որ թեժ է լինելու». կրկնում էր ռեփերը և դրայվի մեջ պահում հանդիսատեսին: Հայկական դրոշը ուսերին փաթաթած ռեփերն անդադար Երևան էր բղավում:  «Ցավում եմ, որ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ելույթ չունեցա ձեզ համար, բայց ես խոստացա, որ կվերադառնամ կրկնակի լավ ծրագրով: Այնքան ուրախ եմ, որ այսօր այստեղ այսքան շատ մարդ է հավաքվել: Անչափ շնորհակալ եմ բոլորիցդ»,-նշեց նա:
«Ես ինձ մի քիչ անդաստիարակ եմ զգում, հիմա կասեմ թե ինչու: Ես Երևանում եմ արդեն երկու օր, և շատ էինք հուզվում, երբ կազմակերպում էինք այս համերգը ձեզ համար, քանի որ ուզում էինք լավ ելույթ պատրաստել, բայց ես հասկացա, որ կա մի խնդիր: Երևանում մթնոլորտը շատ թեժ է և այնքան լավ է, որ կուզեի երկար մնալ այստեղ, ցավոք հյուրանոցից մեզ հանում են:) Աղջիկներ ես կարո՞ղ եմ ինչ որ մեկիդ տանը մնալ: Ես պատկերացնում եմ այդ տեսարանը, երբ ձեզանից մեկի հետ մնում տուն այն պահին, երբ քո հայրը թեյ է խմում, իսկ դու Տիմատիին տուն ես բերում, ես գիտեմ թե ինչ կասի հայրդ՝  «слышь, ты че такая дерзкая а?» ասաց և երգը կատարեց հանդիսատեսի հետ:
Դե իսկ վերջում անկեղծացավ. «Երևան, ես կհիշեմ այս հանդիպումը, շատ-շատ երկար: