Կայացավ Իվետա Մուկուչյանի և Արամ MP3-ի «Դաշտերով» նախագծի շնորհանդեսը
«Դաշտերով». այսպես է կոչվում Իվետա Մուկուչյանի և Արամ MP3-ի նոր համատեղ նախագիծը, որի շրջանակներում ներկայացնելու են հայկական սիրված երգերը իրենց  ոճում և մոտեցմամբ: Այս նախագիծը նաև միտում ունի, որպեսզի հայկական երգերը հնչեն ակումբներում, համերգային ծրագրերի ժամանակ: «Դաշտերով» նախագծի հիմքում հայկական երաժշտության պրոպագանդան է, որպեսզի լայն տարածում գտնի եվրոպացի հանդսիականի շրջանում: BlogNews.am-ն ներկայացնում է միջոցառման հետաքրքիր դրվագները:
Երեկոյին ներկա էին հայկական շոու բիզնեսի ներկայացուցիչները, Արամի և Իվետայի ընկերները և կոլեգաները: Նազենի Հովհաննիսյանը, Սոֆի Մխեյանը, Դիանա Շատվերյանը, Արմեն Գալյանը,       նախ մի լավ ուրախացել են Արամի և Իվետայի երգերի ներքո, որից հետո արդեն շնորհավորել նրանց նախագծի առթիվ:
«Նինո», «Ղափամա». սրանք այն ութ երգերից երկուսն են, որոնք Արամը և Իվետան կատարել են միջոցառման ժամանակ:
«Մենք ցանկացել ենք մեր հին ժողովրդական երգերը նորովի ներկայացնենք, ինչպես նաև ներկայացնել մեր երիտասարդ սերունդին: Արամի և իմ ոճը ներդրել ենք այս նախագծում և հույս ունենք, որ մարդիկ կհավանեն, և առհասարակ այն մարդիկ, ովքեր աշխատել են այս նախագծում, մենք նրանց հետ շատ լավ ընկերներ ենք»,- նշում է Իվետա Մուկուչյանը:
Իսկ նման նախագծով հանդես գալու գաղափարը ծնվեց «Դաշտերով» երգից հետո, որը բավականին սիրվել էր հանդիսատեսի կողմից. «Մենք հասկացանք, որ կարելի է շարունակական նախագիծ անել, իսկ ես Արամի հետ շատ էի ուզում աշխատել. «Դաշտերով»-ը սկիզբն էր, կարծում եմ՝ դեռ շարունակական կլինի»,-նշում է Իվետան:
Նախագծի երգերի  երգերի ընտրությունն կատարել է Արամը. «Քանի որ երկուսս էլ Հայաստանից  դուրս հանդիսատես ունենք, երկուսիս էլ հետևում են շատ և «Դաշտերով» երգի ժամանակ, օտարերկրացիներին դուր էր եկել կրկներգն, սակայան նրանք բնականաբար չեն հասկանում, բայց իրենց ականջին հաճել էր հնչում: Կարծում եմ՝ կփորձենք այս նախագիծը սիրել տալ նաև դրսում: Այնքան շատ են երգերը, բայց մենք փորձում էինք ընտրել այնպիսի երգեր, որոնք մարդկանց ականջին արդեն ծանոթ էին, որոնք ավելի սիրված էին: Իհարկե այս ամենի մեջ կա ռիսկ, քանի որ նորարարության մեջ դա միշտ է լինում, այսինքն քարկոծելու վտանգ կա: Բայց մենք նուրբ և սիրելով ենք վերաբերվել այս երգերին».- նշում է Արամը:
Խոսելով ապագայում տեսահոլովակ ներկայացնելու մասին՝ Արամը նշեց. «Մենք հիմա այդ ուղղության վրա ենք և ուզում ենք հասկանալ՝ ինչ տեսակ տեսահոլովակ ենք ներկայացնելու: Քանի որ ամբողջը երգերը շարան տարբերակով են, պետք է հասկանալ թե ինչ տեսահոլովակ է լինելու»: Առաջիկայում գուցե նախագիծը ունենա ձայնասկավառակ, բայց դրա մասին դեռ փակագծերը չցանկացան բացել:
«Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել Լուկաշենկոյի դեմ ԶՊՄԿ-ն ձեռք բերեց տարածաշրջանում առաջին Komatsu PC 4000 մակնիշի էքսկավատորըՄեկնարկում է Ժամանակակից երաժշտության փառատոնըԱրտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համար«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարում է ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անկուսակցական քաղաքացիների գրանցման մեկնարկը․ Էդմոն ՄարուքյանIDBank-ը զգուշացնում է համացանցում սոցիոլոգիական կեղծ հարցումների աճի մասինԱյսօր տեղի ունեցավ «ՀայաՔվե» միավորման պաշտոնական շնորհանդեսը. Ավետիք ՉալաբյանTRIPP-ը պետք է իրականացվի հայկական սուվերեն վերահսկողության ներքո․ Ավետիք ՉալաբյանՏարեցները պետք է ազատվեն տրանսպորտային վճարից․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան Պայքար«Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներովԲարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան Կրթության բնորոշիչ հատկանիշները պետք է լինեն արժեքն ու որակը․ Մենուա ՍողոմոնյանՀայաստանի սահմանամերձ գյուղերում դպրոցներ են փակվում «ՀայաՔվե» - ն ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացնումՓոշիացնում են պետական միջոցները․ Նաիրի Սարգսյան Ֆասթ Բանկն արժանացել է մրցանակի Mastercard միջազգային վճարային համակարգի կողմից Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Այսօր սպասում ենք փետրվարի ամենատաք օրերից մեկը․ Գագիկ Սուրենյան Ուկրաինայի հարցով կարգավորմանն ուղղված ցանկացած քայլ նշանակություն ունի. Զախարովա ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են․ Լարսը փակ է միայն բեռնատարների համար ԱՄՆ-ն կարող է ռшզմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան Նիկոլ Փաշինյանը վախեր ունի. հասարակության շրջանում ամենաբարձր վարկանիշն իրենը չէ. Կոստանյան Անվճար բուհական կրթություն. Հրայր ԿամենդատյանՈչ մի վարկյան չենք մոռանում, որ Միքայել Սրբազանը քաղբանտարկյալ է. Այս պահին սրբազան հայրը գտնվում է Սովետական ԿԳԲ պադվալում. Էդմոն ՄարուքյանԳույքահարկի արտոնություն թոշակառուներին. Հրայր ԿամենդատյանԽաղալ 2 լարի վրա նշանակում է վտանգել մեր պետականությունը. Մհեր ԱվետիսյանԱնվճար, որակյալ, ինքնավար․ բարձրագույն կրթության համակարգի հեռանկարը. ՀայաՔվե հիմնասյուներԵկեղեցու դեմ արշավը և վտանգված սահմանները Ներդրումային միջավայրի տակ դրված ականը Հա՞ց, թե՞ դեղ… էս երկիրը սրան պիտի չհասներ․ Արթուր Միքայելյան (Տեսանյութ) Ոսկու գինը նվազել է 2.2%-ով և մեկ ունցիայի համար վաճառվում է 5000 դոլարից ցածր արժեքովՍիրիայից Իրաք է տեղափոխվել Ադրբեջանի 55 քաղաքացի. նրանք ԻՊ-ի զինյալներ են Իշխանության ներկայացուցիչների իրար խառնվելը վկայում է այն մասին, որ ընդդիմությունը ճիշտ ուղու վրա է․ «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Սարգիս ՆիազյանՎանաձոր քաղաքում «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը հանդիպում ունեցավ վանաձորցի երիտասարդների հետԵրբ կրկին հագնելու ես այն, ինչի վրա ծիծաղում էիր. «Միլիենիալների «քրինժը»», որը 2026 թվականին վերադառնում է նորաձևությունԱշխարհի ամենաուժեղ բանակը կարող է ստանալ այնպիսի մի ապտակ, որից հետո այլևս ոտքի չի կանգնի. Խամենեիի արձագանքը ԱՄՆ-ինՉինաստանից Ռուսաստան ուղարկված ծանրոցներում հայտնաբերվել են 30 կգ ռադիոակտիվ ուլունքներ«Սևան» ՔԿՀ-ում կանխվել է տեսակցության եկած կնոջ կողմից ամուսնուն թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձըԻդրամի, Մեդիամաքսի եւ «Հայորդի» հիմնադրամի նախաձեռնությունը՝ Գիրք նվիրելու տոնին ընդառաջՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վերաբացել է Աշտարակ քաղաքի մասնաճյուղը«Հայաստանի լավագույն 100 ուսանողներ» մրցույթի մասին. Գոհար ՂումաշյանԲերքի երաշխավորված մթերում․ Շիրազ Մանուկյան