Չէի ցանկանում փչացնել աղջկաս տրամադրությունը. Նառան`դստեր հարսանիքի, այն «ճոխ» անվանողների և իր ապրումների մասին
Արդեն տեղեկացրել ենք, որ հունիսի 11-ին Մուղնիի Սուրբ Գևորգ եկեղեցում տեղի է ունեցել երգչուհի Նառայի դստեր` Էլեոնորայի պսակադրությունը, որից հետո հարսանեկան արարողությունը շարունակվել է «Փարավոն» ռեստորանային համալիրում: Asekose.am-ը զրուցել է Նառայի հետ կարևոր ու հուզիչ օրվա մանրամասների, նախապատրաստական աշխատանքների, իր հույզերի մասին և ոչ միայն:
«Ի սկզբանե ցանկանում էի, որ հարսանիքը ուրախ ու ջերմ մթնոլորտում անցնի, և ի ուրախություն ինձ` ամեն ինչ մեր ծրագրավորածի պես անցավ: Շնորհակալ եմ բոլոր այն մարդկանց, ովքեր այդ օրը մեզ հետ կիսեցին մեր ուրախությունը: Համացանցում այն բնութագրում են նաև իբրև ճոխ, սակայն դա մարդկանց կարծիքն է, ես փորձել եմ անել ճաշակով մի բան, և դա ինձ մոտ ստացվել է»,-նշեց Նառան:
Զրույցի ընթացքում երգչուհին հպարտությամբ նշեց, որ կազմակերպչական բոլոր հարցերով զբաղվել է դուստրը:
«Նախապատրաստական աշխատանքներին որոշ չափով մասնակցել եմ, սակայն հիմնականում ամեն ինչով զբաղվել է դուստրս: Դստերս հարսանեկան զգեստը գնել էինք Բեյրութից: Հեշտությամբ է ընտրել զգեստը, քանի որ հստակ գիտեր, թե ինչպիսի զգեստ էր ուզում: Թեև ես` որպես մայր, նրան խորհուրդներ տվել եմ, սակայն ամեն ինչ որոշողն ու թելադրողը եղել է դուստրս: Ես ու Էլեոնորան մայր ու դուստ լինելուց բացի, նաև շատ լավ ընկերուհիներ ենք, ինչի համար շատ ուրախ եմ, քանի որ ես ու մայրս էլ ենք եղել ընկերուհիներ, իսկ նման երևույթի միշտ չէ, որ կարող ես հանդիպել: Ես հիացած եմ իմ աղջկանով, և առհասարակ, այսօրվա բոլոր երիտասարդներով, քանի որ բոլորը հստակ գիտեն, թե ինչ են ուզում, ուրախ եմ, որ մեր երիտասարդները շատ ավելի կայացած են»,- նշեց մեր զրուցակիցը:
Այն հարցին` արդյո՞ք երգչուհին  նույն ապրումներն է ունեցել ինչ որդու` տարիներ առաջ կայացած հարսանիքի ժամանակ,  Նառան նշեց.
«Ինձ թվում էր, որ լարվածությունը ու հուզված վիճակն արդեն անցել է, որ աղջկաս ամուսնացնելու ժամանակ ավելի հանգիստ կլինեմ, չեմ հուզվի ու լարվի, որ այսպես ասած` սովորած կլինեմ, սակայն հարսանիքի օրը համոզվեցի, որ հակառակը` ավելի լարված ու նյարդային եմ»:
Երգչուհին խոստովանեց, որ հարսանիքի օրը չի կարողացել զսպել արցունքները. «Ճիշտ է, ես հուզված էի, սակայն կարծում եմ` դա նորմալ է, որ ծնողներն այդ օրը լարված ու հուզված են: Կարող եմ ասել, որ հուզված ու լարված վիճակս այսօր նոր անցել է (ժպտում է): Սկսեցի լաց լինել, երբ աղջկաս տնից հանում էի, սակայն հետո արդեն եկեղեցում և ռեստորանում կարողացա ինձ հավաքել, քանի որ չէի ցանկանում փչացնել աղջկաս տրամադրությունը: Ուրախանում ես, որ աղջիկդ ամուսնանում է իր սիրած տղայի հետ, որ երջանիկ է, նոր կյանք է ստեղծում, պարզապես այդ րոպեին գիտակցությունդ չի աշխատում, ինքդ էլ չես հասկանում` ինչու ես լացում», -պատմեց Նառան` հավելելով, որ զույգն ամուսնությունից հետո մեկնել է Մալդիվներ:
Հիշեցնենք, որ Էլեոնորան նախորդ տարի էր նշանադրվել Արամի հետ, ով Տավուշի մարզպետ Հովիկ Աբովյանի եղբոր որդին է:
Նշենք, որ խնջույքին ներկա էին շոու բիզնեսի հայտնի դեմքերը` Հայկոն ու Անահիտ Սիմոնյանը, Թաթան, Ավետ Բարսեղյանը, Նազենի Հովհաննիսյանը, Սոֆի Մխեյանը, Միքայել Պողոսյանը, Աշոտ Ղազարյանը, Լուիզա Ներսիսյանը, Արթուր Գրիգորյանը` դստեր հետ, Անիտա Հախվերդյանը, Հրաչ Քեշիշյանը, Տիգրան Պետրոսյանը, Գրիգոր Նազարյանն ու Լիլիթ Մարգարյանը և այլք:
IDBank-ը զգուշացնում է համացանցում սոցիոլոգիական կեղծ հարցումների աճի մասինԽոշոր հարկատուների առանցքային դերը ՀՀ պետական բյուջեում Այսօր տեղի ունեցավ «ՀայաՔվե» միավորման պաշտոնական շնորհանդեսը. Ավետիք ՉալաբյանTRIPP-ը պետք է իրականացվի հայկական սուվերեն վերահսկողության ներքո․ Ավետիք ՉալաբյանՏարեցները պետք է ազատվեն տրանսպորտային վճարից․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան Պայքար«Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներովԲարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան Կրթության բնորոշիչ հատկանիշները պետք է լինեն արժեքն ու որակը․ Մենուա ՍողոմոնյանՀայաստանի սահմանամերձ գյուղերում դպրոցներ են փակվում «ՀայաՔվե» - ն ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացնումՓոշիացնում են պետական միջոցները․ Նաիրի Սարգսյան Ֆասթ Բանկն արժանացել է մրցանակի Mastercard միջազգային վճարային համակարգի կողմից Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Այսօր սպասում ենք փետրվարի ամենատաք օրերից մեկը․ Գագիկ Սուրենյան Ուկրաինայի հարցով կարգավորմանն ուղղված ցանկացած քայլ նշանակություն ունի. Զախարովա ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են․ Լարսը փակ է միայն բեռնատարների համար ԱՄՆ-ն կարող է ռшզմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան Նիկոլ Փաշինյանը վախեր ունի. հասարակության շրջանում ամենաբարձր վարկանիշն իրենը չէ. Կոստանյան Անվճար բուհական կրթություն. Հրայր ԿամենդատյանՈչ մի վարկյան չենք մոռանում, որ Միքայել Սրբազանը քաղբանտարկյալ է. Այս պահին սրբազան հայրը գտնվում է Սովետական ԿԳԲ պադվալում. Էդմոն ՄարուքյանԳույքահարկի արտոնություն թոշակառուներին. Հրայր ԿամենդատյանԽաղալ 2 լարի վրա նշանակում է վտանգել մեր պետականությունը. Մհեր ԱվետիսյանԱնվճար, որակյալ, ինքնավար․ բարձրագույն կրթության համակարգի հեռանկարը. ՀայաՔվե հիմնասյուներԵկեղեցու դեմ արշավը և վտանգված սահմանները Ներդրումային միջավայրի տակ դրված ականը Հա՞ց, թե՞ դեղ… էս երկիրը սրան պիտի չհասներ․ Արթուր Միքայելյան (Տեսանյութ) Ոսկու գինը նվազել է 2.2%-ով և մեկ ունցիայի համար վաճառվում է 5000 դոլարից ցածր արժեքովՍիրիայից Իրաք է տեղափոխվել Ադրբեջանի 55 քաղաքացի. նրանք ԻՊ-ի զինյալներ են Իշխանության ներկայացուցիչների իրար խառնվելը վկայում է այն մասին, որ ընդդիմությունը ճիշտ ուղու վրա է․ «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Սարգիս ՆիազյանՎանաձոր քաղաքում «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը հանդիպում ունեցավ վանաձորցի երիտասարդների հետԵրբ կրկին հագնելու ես այն, ինչի վրա ծիծաղում էիր. «Միլիենիալների «քրինժը»», որը 2026 թվականին վերադառնում է նորաձևությունԱշխարհի ամենաուժեղ բանակը կարող է ստանալ այնպիսի մի ապտակ, որից հետո այլևս ոտքի չի կանգնի. Խամենեիի արձագանքը ԱՄՆ-ինՉինաստանից Ռուսաստան ուղարկված ծանրոցներում հայտնաբերվել են 30 կգ ռադիոակտիվ ուլունքներ«Սևան» ՔԿՀ-ում կանխվել է տեսակցության եկած կնոջ կողմից ամուսնուն թմրամիջոցի նմանվող զանգվածի փոխանցման փորձըԻդրամի, Մեդիամաքսի եւ «Հայորդի» հիմնադրամի նախաձեռնությունը՝ Գիրք նվիրելու տոնին ընդառաջՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վերաբացել է Աշտարակ քաղաքի մասնաճյուղը«Հայաստանի լավագույն 100 ուսանողներ» մրցույթի մասին. Գոհար ՂումաշյանԲերքի երաշխավորված մթերում․ Շիրազ ՄանուկյանՊԵԿ-ը կանխել է ՀՀ-ից մաքսային հսկողությունից թաքցված ոսկենման և արծաթանման մետաղներից պատրաստված զարդերի արտահանման փորձըԴեղերի գները պետք է իջնեն, որ մարդիկ ավելի լավ ապրեն․ Ուժեղ Հայաստանում մարդիկ լավ են ապրելուԱյսօրվա ակցիայի առիթը Կաթողիկոսի ելքի նկատմամբ կիրառված արգելանքն է և Եպիսկոպոսաց Մեծ Ժողովի բնականոն կայացման խոչընդոտումը․ «Համահայկական ճակատ» Շարժում«Ցավալի էր, որ տղամարդիկ էին գրում ու բամբասում». Արմինե Պողոսյանն՝ իր անձնական կյանքը քննարկելու մասինԿամ հերքե՛ք, կամ անկեղծ ասե՛ք, որ ինքնիշխան չենք և անգամ մենք ինքներս մեր ՍԴ որոշումները չենք ճանաչում. Էդմոն Մարուքյան