«Կարծում եմ՝ շատերը նրան կհամակրեն». Իջինը՝ նոր տեսահոլովակի հերոսի եւ իր տարբերվող ոճի մասին
«Դեպի Եվրատեսիլ» նախագծի ամենավառ ներկայացուցիչներից մեկը՝ ռուսաստանաբնակ երգչուհի Իջինը, շուտով երկրպագուներին կներկայանա նոր կերպարով եւ նոր տեսահոլովակով: Իր նոր՝ «Вдыхай мой воздух» երգը ստեղծելիս երգչուհին համագործակցել է երգիչ Արտեմ Վալտերի հետ: Այս մասին Իջինը պատմեց NEWS.am STYLE-ին՝ ներկայացնելով նաեւ նոր տեսահոլովակի եւ Արտեմի հետ համագործակցության մասին այլ մանրամասներ.
«Ես եւ Արտեմը լավ ընկերներ ենք, վաղուց ենք միասին աշխատում: Սա մեր առաջին համագործակցությունը չէր: Երգի խոսքերի ու երաժշտության հեղինակը հենց ես եմ: Ի սկզբանե որոշել էի, որ պրոդյուսինգով պետք է զբաղվի Արտեմը»,-ասաց նա՝ հավելելով.
«Արտեմի հետ աշխատելը հաճույք է: Նա իր գործի վարպետն է: Նա շատ տաղանդավոր անձնավորություն է: Ամենակարեւորն այն է, որ մենք միմյանց շատ լավ ենք հասկանում: Մենք միշտ կրեատիվ գաղափարների կողմնակից ենք»:
Իջինը վստահեցնում է՝ նոր տեսահոլովակն ամբողջովին տարբերվելու է իր նախորդ աշխատանքներից.
«Ամեն ինչը բացառապես նորություն է լինելու՝ իմ կերպարից սկսած, արտաքինով ու երաժշտական ոճով վերջացրած: Համոզված եմ՝ երկրպագուներս հաճելիորեն կզարմանան: Ես միշտ փորձում եմ ինչ-որ նոր բան անել, չդոփել նույն տեղում: Այս տեսահոլովակում ես բացահայտում եմ նաեւ դերասնական կարողություններս: Նախընտրում եմ ունենալ իմաստալից տեսահոլովակներ, որոնք նկարահանված կլինեն ֆիլմի ֆորմատով»:
Ի դեպ, տեսահոլովակում երգչուհին միայնակ չի լինի.
«Քանի որ տեսահոլովակի մտահաղացումն իմն էր, արդեն պատկերացում ունեի, թե ինչպիսին պետք է լիներ գլխավոր հերոսը: Ես եւ ռեժիսորը դժվարությամբ գտանք համապատասխան դերասանի: Մեծ քասթինգ կազմակերպեցինք, որի ընթացքում գտանք Գազմատին: Նա պրոֆեսիոնալ դերասան եւ մոդել է, որն ունի տարբերվող արտաքին: Կարծում եմ՝ շատերը նրան կհամակրեն»:
Երգչուհին, սակայն, դժվարացավ նշել, թե երկրպագուները երբ կկարողանան տեսնել իր նոր աշխատանքը.
«Դեռ հստակ օրը չեմ կարող ասել:  Շուտով կհայտնեմ, թե երբ տեղի կունենա «Вдыхай мой воздух» տեսահոլովակի պրեմիերան: Հիմա նաեւ զուգերգ ենք ձայնագրում Արտեմ Վալտերի հետ: Հուլիսին կթողարկվի մեր առաջին սինգլը, որը կլինի հայերենով»,-ասաց երգչուհին, որի առաջիկա ծրագրրի մեջ մտնում է նաեւ Հայաստան այցելությունը.
«Այս ամառ անպայման կգամ Հայաստան: Ոչ մի ամառ չեմ անցկացնում առանց իմ սիրելի Երեւանի»: