«Գահերի խաղը» սերիալի հերոսուհին խոստովանել է, թե ինչպես է բացահայտել օրալ սեքսը
Նույնիսկ ամերիկյան «HBO» ալիքի համար, որը սատարում է սեքսուալ կոնտենտը, «Գահերի խաղը» սերիալը չափից դուրս հագեցած է սեքսուալ տեսարաններով։ Համաշխարհային հիթ դարձած սերիալում կան շատ հիմնական սցենարային մասեր, որոնք զարգանում են մարմնավաճառության և հզոր մարդկանց սեքսուալ ցանկությունների հետևանքների հիմքի վրա։ Այսպիսով, եթե Ձեր տեսադաշտի սեքսուալ անկյունը որևէ կերպ մեծացել է այս սերիալը դիտելուց հետո, ապա դուք առաջին մարդը չեք։
Իրականում այդ փոփոխությունը դուք կիսում եք հենց «Գահերի խաղը» սերիալի դերասանուհիներից մեկի հետ։ Երբ Սոֆի Թրները սկսեց պատրաստվել Սանսա Սթարկի դերը խաղալուն, նա դեռևս երիտասարդ պատանի էր, ով նոր էր ճանաչում աշխարհը։ Իսկ հիմա, արդեն 21 տարեկան հասակում «Գահեի խաղի» մոլորակի հիմնական բնակչուհին ընդունում է, թե ինչքան միամիտ էր, երբ նոր էր սկսում իր կարիերան։
«Ես հպանցիկ ընթերցում էի գիրքը, և մենք շատ մանրամասն քննարկում էինք սեքսուալ տեսարանները։ Հենց ֆիլմի տեքստերը կարդալիս էլ առաջին անգամ իմացա օրալ սեքսի մասին»,- ասել է Սոֆին «The Sunday Times» պարբերականին տված հարցազրույցի ընթացքում. «Երբ կարդացի այդ ամենը, մոտս զարմանք և հիացմունք առաջացավ։ Կարծում եմ՝ «Գահերի խաղի» նկարահանումների հրապարակում լինելն իմ սեքսուալ կրթությունն էր»,- հավելել է նա։
Սակայն սա չի նշանակում, որ Սոֆին միամիտ և անմեղ մնաց երկար ժամանակ։ Հանդես գալով ամենահաջողված հեռուսասերիալում՝ Սոֆին կանգնեց երկու սեռերի սիրված և ճանաչված ներկայացուցիչների կողքին. վերջինս նույնիսկ նշում է, որ երբ նրա ընկերները տեսնում էին իրեն լավ արտաքինով գործընկերների հետ, անմիջապես խնդրում էին ծանոթացնել իրենց։ «Ես ինձ կավատ էի զգում»,- կատակել է Սոֆին՝ հավելելով, որ այդ ամենն արդեն կատարվել է ավելի հասուն տարիքում, երբ իրեն այլևս չէին վերաբերվում որպես «փոքրիկ քրոջ», և խմբի անդամներն արդեն սկսել էին ուշադրություն դարձնել իր և իր ընկերների վրա։
Թրները նաև անկեղծացել է սեռական ոտնձգությունների թեմայով, ինչը շատ հաճախ է պատկերվել «Գահերի խաղը» հեռուստասերիալում և հանդիսատեսի մոտ թեժ բանավեճերի թեմա է դարձել։ Սոֆիի կերպարը շոուի ընթացքում սեքսուալ ոտնձգության զոհ է դառնում, և մինչդեռ Սոֆին երկար մտածել է երկրպագուների կողմից ստացված քննադատություններից հետո վերադառնալ-չվերադառնալու մասին, նա, միանշանակ, վստահ է, որ այդ երկխոսությունը պետք է շարունակվի։
«Ինչքան ավելի շատ խոսենք սեռական ոտնձգությունների մասին, այնքան ավելի լավ։ Եվ ես թքած ունեմ այն մարդկանց վրա, ովքեր ասում են, որ պետք չէ այդ ամենը ցուցադրել հեռուստացույցով, կամ պատրաստվում են բոյկոտել հեռուստասերիալի դեմ»,- ասել է Սոֆին։- Այսպիսի բան կատարվել է անցյալում և կատարվում է հիմա։ Իսկ եթե մենք շարունակենք դրան վերաբերվել որպես տաբուի և գաղտնի թեմայի, ապա ինչպե՞ս պետք է այդպիսի ոտնձգությունների զոհ դարձած մարդիկ բավական խիզախություն հավաքեն, որպեսզի բարձրաձայնեն իրենց հետ կատարվածի մասին»։
Այդքան երիտասարդ աղջկա համար սա բավականին հասուն տեսակետ է։ Եվ եթե նույնիսկ նա շատ բան ուներ սովորելու, երբ առաջին անգամ հայտնվել էր նկարահանումների հրապարակում, Թրների խոսքերից պարզ է դառնում, որ նա շատ բան է սովորել ինքն իր և իր տեսակետների մասին ֆիլմի նկարահանումների ընթացքում։ Այսպիսով՝ հնարավոր է, որ մենք չպետք է զարմանանք նրանից, որ Սոֆիի կերպարը դարձել է ֆիլմի ամենահանճարեղ և հզոր կերպարներից մեկը։