Յուլիա Ֆինկ. «Խաղում եմ այնպիսի կերպար, որը երբեք չեմ մարմնավորել»
«Դեպի երազանք» հեռուստաֆիլմին մնացել են հաշված օրերՀուլիսի 31-ին հեռուստադիտողըՅուքոմ ցանցում գործող Արմենիա Պրեմիումի եթերում կարող է տեսնել հետաքրքիր սյուժեիզարգացումները: Մինչ հեռուստաֆիլմի անդրանիկ եթերը BlogNews.am-ն իր ընթերցողին ներկայացնում է հարցազրույցներ դերակատարների հետԱյս անգամ զրուցել ենքդերասանուհի Յուլիա Ֆինկի հետ, ով, ինչպես խոստովանեց, առաջին անգամ է ներկայանում նման կերպարում:
«Կերպարիս անունը Նելլի է, շատ հարուստ կին է՝ բարձր դիրքով: Պետք է խոստովանեմ, որ հենց սկզբից չեմ ցանկացել խաղալ, քանի որ կրկին մայրիկի դեր էր, բայց երբ իմացա, որ նախագծի պրոդյուսերն Արմեն Պետրոսյանն է, և ֆիլմի ստեղծագործական կազմում նրա անձնակազմն է, համաձայնվեցի: Նաև առաջարկվեց այնպիսի կերպար, որում ես չեմ ներկայացել. մի քիչ ավելի սառը, դաժան, կերպար է: Կարծում եմ՝ բոլոր մայրերն էլ չեն ցանկանում, որ իրենց տղաները խաբված լինեն, քանի որ դա հաճախ հանդիպող երևույթ է, և իմ կերպարը պայքարում է դրա դեմ: Միևնույն ժամանակ, նա իր երեխաներին բավականին դաստիարակված և կիրթ է մեծացրել. լինելով հարուստ ընտանիքից՝ երեխաները ոսկե երիտասարդության հետ կապ չունեն»:
Ինչպես դերասանուհին նշեց, ֆիլմում խաղում է նոր դերասանների հետ. «Շատ գոհ և շնորհակալ եմ, որովհետև շատ լավ գործընկերներ եմ ունեցել, և նկարահանման առաջին իսկ օրվանից մենք իրար հասկացել ենք, բոլորի հետ լեզու ենք գտել: Պետք է շնորհակալություն հայտնեմ նաև իմ փոքր գործընկերոջը՝ Մարիային, ով բոլորից շատ է տանջվել, բայց մի անգամ չենք լսել, որ տրտնջա և միշտ պատրաստակամ է եղել: Շատ տաղանդավոր երեխա է և միանգամից ընկալել է, թե ինչ է պետք անել: Եղել են պահեր, երբ Քրիստինա Եղոյանի և երեխայի հետ տեսարաններում շատ սառը, դաժան տեքստեր եմ ունեցել։ Նույնիսկ երբ տեսարանի նկարահանումն ավարտվել է, մի տեսակ մեղքս գալիս էր, որ այդքան սառն եմ խաղացել»:
Յուլիան նշում է, որ հեռուստադիտողն իրեն լրիվ այլ կերպարում կտեսնի. ««Աբելի քույրը» սերիալում ես կրկին սառը կնոջ կերպարում էի, բայց այստեղ ամեն ինչ շատ տարբեր է: Թող հեռուստադիտողն ինձ այդքան դաժան չդատի, քանի որ դա ընդամենը դեր է, որը մենք մարմնավորում ենք: Պետք է ասեմ, որ այս ֆիլմում ներդրել եմ իմ գերմանական սառնությունը, բայց կերպարս վերջում արդարացվում է»:
Ներքուստ լինելով ոճային՝ դերասանուհին ֆիլմում էլ է իր ոճը ստեղծել. «Ես ինքս եմ փորձել իմ ոճը ստեղծել և համապատասխան լինել կերպարիս և ստատուսին: Ես փորձել եմ ամեն կերպ համապատասխան լինել այն տանը, որտեղ նկարահանվել եմ:  Ես միշտ ասում եմ, որ դերասանը պետք է հետևի կյանքում տարբեր մարդկանց, և իմ կերպարը երևի միքս է տարբեր կանանց, որոնց ես կյանքիս ընթացքում հետևել եմ: Ամեն մի կնոջից մի բան վերցրել եմ: Իմ հերոսուհին այն կինն է, ով միշտ խնամված է, ում պահանջները կյանքի նկատմամբ շատ բարձր են: Դրա համար իր երեխաներից էլ է նույնը պահանջում, դրա համար ուզում է, որ իր տղայի կինն էլ նույն ձև լինի»:
Դերասանուհին նշում է, որ շատ կարևորում և ողջունում է 25 մասից բաղկացած սերիալների գոյությունը. «Ես միշտ ցանկացել եմ մի քանի սերիայից բաղկացած ֆիլմում նկարահանվել, և այդպես էլ եղավ: Ասեմ, որ շատ ավելի լավ է ինձ համար, քանի որ դու նախապես գիտես սցենարը, դու նախապես գիտես քո կերպարը, դերասանական անձնակազմի առումով էլ բախտս բերեց, քանի որ ոչ մի խնդիր չունեցա. դա գալիս էր նաև նրանց պրոֆեսիոնալիզմից: Մենք ունեցել ենք երկար, տանջալից, անքուն գիշերներ, բայց հուսով եմ՝ դա կարդարացվի, և կտեսնեք արդյունքը: Երկարատև սերիալները, կարծում եմ, փչացնում են դերասանին, քանի որ դու սկսում ես մեխանիկորեն խաղալ և գնում ես առաջ, ինչի արդյունքում փչանում է որակը»: