Մեկ օրում բացահայտվել է հանցագործության 100 դեպք Մյանմարի ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 2,700-ը Հայաստանում երկրաշարժ է տեղի ունեցել Գյումրիի և Փարաքարի ընտրատեղամասերում ընթանում է ձայների վերահաշվարկ, որին հետևում են նաև «ՀայաՔվեի» դիտորդները Ժամանակակից հայ փոքրակտավ արձակի նշանակալի դեմքերը. «Փաստ» Սա նույնիսկ կապիտուլյացիա էլ չէ, այլ հայ ժողովրդի շահերի բացահայտ դավաճանություն. «Փաստ» 36 ժամ ջուր չի լինի Ոչ ոք հավաքական պատասխանատվություն չի զգում. «Փաստ» «Երբեք չէր հանձնվում, ուներ շատ նպատակներ և երազանքներ». Դերենիկ Խաչատրյանն անմահացել է սեպտեմբերի 30-ին. «Փաստ» Նրա նկարներում հայրենի Ջիլիզայի և Լոռվա բնությունն է. տեղի ունեցավ գեղանկարիչ, 44-օրյա պատերազմի մասնակից Գոռ Հակոբյանի հետմահու ցուցահանդեսը. «Փաստ»
Ինչպե՞ս բուլինգի ենթարկված փոքրիկ Գագան գրավեց ամբողջ աշխարհը
Կան այնպիսի հանրային դեմքեր, որոնք կարող են մեկ անգամ ինչ-որ սկանդալային հայտարարություն անել, ինչ-որ տեսանյութ հրապարակել, բաժանվել սիրելիից կամ այլ բան անել և հայտնվել բոլորի ուշադրության թիրախում։
Այդ դեմքերից մեկը վստահաբար Լեդի Գագան է, ով ոչ թե մեկ անգամ է հայտնվել ուշադրության կենտրոնում, այլ մշտապես։
Բացի ուշադրության կենտրոնում լինելը կարելի է ասել, որ երգչուհին նաև սկանդալների էպիկենտրոնում է հայտնվում։
Փոփ դիվան այսօր դարձավ 38 տարեկան։
ArmLur.am-ը ներկայացնում է հետաքրքիր փաստեր Գագայի կյանքից։
Ազգությամբ իտալուհի, սակայն ամերիկացի երգչուհին բազմապրոֆիլ է։ Բացի երգչուհուց Գագան նաև երգահան, ակտիվիստ, պրոդյուսեր, պարուհի, դերասանուհի, դիզայներ, բարերար, բիզնես լեդի է, սակայն հարկ է նշել, որ իրեն առաջին հերթին համարում է երգչուհի։
Լեդի Գագայի իրական անունը Ստեֆանի Անջելինա Ջերմանոտա է: Իր կեղծանունն ընտրելիս ոգեշնչվել է Ֆրեդի Մերկուրիի լեգենդար խմբի «Radio Ga ga» երգից։
Գագան մշտապես աչքի է ընկնում իր յուրահատուկ, համարձակ և ինչու ոչ նաև տարօրինակ հանդերձանքներով։ Քչերին է հայտնի, որ հենց ինքն է իր բեմական հագուստների հեղինակը։
Շատ չշեղվելով նորաձևության թեմայից, նշենք, որ Գագայի կարծիքով նորաձևությունն ու երգարվեստը սերտ կապված են, ուստի Գագայի բոլոր կատարումները իրական խելահեղ շոուներ են, ինչը վստահաբար չեք տեսնի և ոչ մի պոդիումի վրա։
Լեդի Գագան բազմիցս է հայտարարել, որ իր կյանքը նվիրելու է արվեստին, այլ ոչ թե ընտանեկան գործերին։ Չնայած այս հայտարարությանը Լեդի Գագան 2015 թվականի փետրվարի 14-ին՝ Սուրբ Վալենտինի օրը համաձայնել է ամուսնանալ իր 33-ամյա սիրեցյալ՝ դերասան Թեյլոր Կայննի հետ, որի հետ ծանոթացել է 2011 թվականին՝ «Yoü and I» տեսահոլովակի նկարահանման ժամանակ։ Զույգը պատրաստվել է ամուսնանալ, պլանավորել են հարսանիքը, սակայն 2016 թվականի հուլիսին Լեդի Գագան հայտարարեց, որ բաժանվել է իր ամուսնուց։
Հաշվի չառնելով այն հանգամանքը, որ երգչուհին հայտարարել է, թե չի պատրաստվում իր կյանքը նվիրել ընտանեկան գործերին, այնուամենայնիվ երգչուհին սիրում է պատրաստել իր և իր սիրելիների համար։ Երգչուհու սիրելի խոհանոցը իտալական խոհանոցն է։
Լեդի Գագայի դպրոցական տարիները ևս հետաքրքիր են անցել։ Մի առիթով Գագան ասել է․ «Ինձ հաճախ ծաղրում էին չափից շատ պրովոկացիոն կամ էքսցենտրիկ լինելու համար, այդ պատճառով ես ինձ ավելորդ և ֆրիկ էի զգում»։
Նրա դասընկերները կարծում էին, որ նա չի համապատասխանում իրենց դպրոցին։ Նշենք, որ Լեդի Գագան սովորել է Փերիս Հիլթոնի հետ նույն դպրոցում։ Ավագ դպրոցն ավարտելուց հետո նրա մայրը նրան համոզում է ընդունելության դիմում ներկայացնել Նյու Յորքի համալսարանի արվեստի դպրոցի երաժշտա-թատերական կոնսերվատորիայի բաժինը։ Մինչ տասնյոթ տարեկան դառնալը Գագան դառնում է մեկը քսան դիմորդներից, որ ժամանակից շուտ է ընդունվում համալսարան։ Այս ամենն իհարկե խոսում է Գագայի առաջադիմության, զարգացվածության մասին։ Անգամ դպրոցում բուլինգի, բռնության ենթարկվելուց հետո Գագան չի հանձնվել և շարժվել է առաջ։
Լեդի Գագան, չնայած նրան, որ իր տեսահոլովակներում բավականին բարձրահասակ է երևում, իրականում ցածրահասակ է։ Լեդի Գագայի հասակը 155 սմ է, այդ իսկ պատճառով էլ երգչուհին մշտապես բարձրակրունկներով է։ Իսկ ինչը վերաբերում է տեսահոլովակներում բարձրահասակ երևալուն, ապա դա համակարգչային մոնտաժ է։
Դուք երբեք Լեդի Գագային չեք կարող տեսնել առանց դիմահարդարման։ Առանց դիմահարդարման Գագան ոչ մի տեղ չի գնում։
Լեդի Գագայի ամբողջ մարմնին կան տարբեր չափերի և պատկերներով դաջվածքներ։
Լեդի Գագան Հայաստանում մեծ իրարանցում առաջացրեց իր «911» տեսահոլովակով, որը թողարկվել է 2020 թվականի սեպտեմբերի 18-ին։
Տեսահոլովակի առաջացրած մեծ իրարանցման պատճառն այն էր, որ տեսահոլովակում առկա են հայկական սիմվոլներ՝ նուռ, եռագույն և այլն։
Տեսահոլովակի մասին եղան շատ թեորիաներ, կարծիքներ․ եղան նաև այնպիսի կարծիքներ, որ տեսահոլովակը զգուշացում է հայերի համար և պետք է պատրաստ լինել ամեն անհնարին բանի։ Եվ չնայած բոլոր վերլուծություններին ու կարծիքներին, Գագայի տվյալ տեսահոլովակը նկարահանված է Փարաջանովյան մոտիվներով։
Մեկ օրում բացահայտվել է հանցագործության 100 դեպք Դիվանագիտության պատուհանը միշտ բաց է, բայց ճնշման ու uպառնալիքների ներքո ԱՄՆ-ի հետ ուղիղ բանակցությունների չենք գնա. Իրանի ԱԳ նախարարՀայաստանի պայքարը հողի և ինքնության համար` Կովկասում․ Deutsche Welle-ն իր ֆիլմում ներկայացրել է Հայաստանի պատմությունն ու ԼՂ հակամարտnւթյունըՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակում ապահովել է 566.5 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքերՄհեր Ավետիսյանը հանդիպել է Առինջի, Բալահովիտի, Պտղնու և Մայակովսկու բնակիչների հետ Չինաստանում առաջին արտոնագրերն են տրվել թռչող տաքսիներինՄյանմարի ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 2,700-ը Ինչու՞ չի կարելի առավոտյան սուրճ խմել դատարկ ստամոքսին Թաիլանդում տասնյակ զբոսաշրջիկներ տեղափոխող զբոսանավ է բռնկվել, կան տուժածներ«Տելեգրամ»-ի միջոցով թմրամիջոցներ իրացրած հրազդանցի 24-ամյա երիտասարդը ձերբակալվել է (տեսանյութ)Գալա-համերգ. տոնելով անցած ուղին՝ ձգտումով դեպի նոր հորիզոններ «Հավերժ ընկերներ և երբեք թշնամիներ». Չինաստանի ԱԳ նախարարը՝ ռուս-չինական հարաբերությունների մասինՌոնալդուն հնարավոր է վերադառնա իր նախկին ակումբ․ Sky Sports SpaceX-ն ուղեծիր է դուրս բերել Crew Dragon տիեզերանավը՝ տիեզերական զբոսաշրջիկներովԱյս խելահեղ տեմպի մեջ մեզ փորձում են հոգնեցնել ու հանձնել երկիրը․ Դավիթ Սարգսյան2026-ին Նիկոլը Սարիկի ձայներին երանի է տալուԱդրբեջանը շատ ինտենսիվ պատրաստվում է «խաղաղության», հուսով եմ՝ ՀՀ իշխանությունները չեն շեղվի․ Տաթևիկ Հայրապետյան Իրանի վրա հարձակման հետևանքները կարող են աղետալի լինել ամբողջ տարածաշրջանի համար, քանի դեռ «գնացքը չի գնացել», պետք է պայմանավորվել. ՌԴ ԱԳՆ-ն՝ ԱՄՆ-ին Ուկրաինայում իրավիճակի կարգավորման հարցի քննարկումը ՌԴ-ի և ԱՄՆ-ի միջև բարդ է առաջ գնում. Կրեմլ «ՀայաՔվեի» դիտորդները պատրաստված են և գրագետ․ Արմեն Մանվելյան «Դու միակ մարդն ես, առանց ում մի վայրկյան չեմ պատկերացնում իմ կյանքը». Անի Երանյանի շնորհավորանքը՝ մայրիկի ծննդյան տարեդարձի առթիվ Եվա Զոհրաբյանը հղիության շրջանից լուսանկարներ է հրապարակել Հայաստանում երկրաշարժ է տեղի ունեցել Մեզ մեր արժեքներն են պահել, դրանից չի կարելի հրաժարվել․ Արսեն Գրիգորյան Վերաբացվում է հայկական արվեստի մշտական ցուցադրությունը Հանքարդյունաբերության ոլորտը սկսել է «խոսել». քննարկում ԵՊՀ-ում ՌՊԼ․ Սպերցյանը՝ տուրի խորհրդանշական հավաքականում Գյումրիի և Փարաքարի ընտրատեղամասերում ընթանում է ձայների վերահաշվարկ, որին հետևում են նաև «ՀայաՔվեի» դիտորդները Կոնվերս Բանկը տեղաբաշխում է Վարդանանց ՆԲԿ պարտատոմսերը Էլեկտրաէներգիայի բացասական գներ. ինչպե՞ս դա հնարավոր դարձավ Եվրոպայում և ի՞նչ է դա նշանակում Փաշինյանի քաղաքականությունը վնասել է մի ամբողջ ոլորտի Ucom-ի աջակցությամբ Տաշիրում ամփոփվեց «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» մարզային ֆորումըՁևավորե՛նք 100.000-անոց Ազգ-Բանակ. կռվե՛նք բոլոր թշնամիների դեմ, վերականգնե՛նք Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը և կյանքի գնով պաշտպանե՛նք ամբողջական ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ. Խ. ԱսրյանԻռլանդական մառախուղը՝ մեղրով ու վիսկիով. «Փաստ»Գյումրին ՔՊ-ական քաղաքապետ չի ունենա «Քաղպայմանագրում» խորը զտումներ են սպասվում Իշխանությունը խաբել է անհետ կորածների հարազատներին ՊԱՏՄՈՒԹՅԱՆ ԱՅՍ ՕՐԸ (1 ԱՊՐԻԼԻ). Սպասք լվացող առաջին ավտոմատ մեքենան, առաջին տրոլեյբուսը, լուծվող սուրճի առաջին ցուցադրությունը. «Փաստ»Ժամանակակից հայ փոքրակտավ արձակի նշանակալի դեմքերը. «Փաստ»Սա նույնիսկ կապիտուլյացիա էլ չէ, այլ հայ ժողովրդի շահերի բացահայտ դավաճանություն. «Փաստ»36 ժամ ջուր չի լինիԱդրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել. ՀՀ ՊՆ-ն հերքում է Ոչ ոք հավաքական պատասխանատվություն չի զգում. «Փաստ»Վիլեն Գաբրիելյանը վայր է դնում ԱԺ պատգամավորի մանդատը «Երբեք չէր հանձնվում, ուներ շատ նպատակներ և երազանքներ». Դերենիկ Խաչատրյանն անմահացել է սեպտեմբերի 30-ին. «Փաստ»Նրա նկարներում հայրենի Ջիլիզայի և Լոռվա բնությունն է. տեղի ունեցավ գեղանկարիչ, 44-օրյա պատերազմի մասնակից Գոռ Հակոբյանի հետմահու ցուցահանդեսը. «Փաստ»«Հայաստանի իշխանություններն այսօր ունեն մոտեցումներ, որոնք որևէ կերպ Հայաստանի ազգային ու պետական շահերից չեն բխում». «Փաստ»Ինքնախաբեությո՞ւն, թե՞ հայ ժողովրդին հերթական անգամ դիտավորյալ մոլորության մեջ գցելու փորձ. «Փաստ»Հակաարցախյան քարոզչության հերթական հիստերիան. ինչի՞ց են ջղաձգվել իշխանություններն ու իշխանամերձ սատելիտները. «Փաստ»Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա. «Փաստ»