Սերը չափանիշներ չունի. Հայաստանում իր սերը գտած աշխարհահռչակ «Farell»-ի հիմնադրի բացառիկ հարցազրույց (Photo)
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք  Հայաստանում է «Farell» զուգագուլպաների համաշխարհային բրենդի հիմնադիր, ծնունդով գյումրեցի հայ դիզայներ Գոռ Հարոյանը:  14 տարի անց ֆրանսիահայ դիզայներին Հայաստան բերեց նրա գյումրեցի ընտրյալը, ում հետ  նշանադրությունը տեղի ունեցավ փետրվարի 14-ին ՝ Սուրբ Վալենտինի օրը: 16707371_1595642587142918_1948638953030784344_o16711730_1370948349645460_2144486794700117683_n
Wnews.am-ին տված բացառիկ հարցազրույցում Գոռ Հարոյանը պատմել է նորաձևության, ոճի, հաջողության գաղտնիքների, ֆրասուհիների և, իհարկե, սիրո մասին:
-Գոռ, ուրախ եմ տեսնել քեզ Երևանում, 14 տարի անց, որքա՞ն է փոխվել Հայաստանը քեզ համար:
Նախ շնորհակալ եմ հարցազրույցի համար: Փոփոխություններ, բնականաբար, նկատելի են ՝ինչպես դրական այնպես էլ՝ բացասական: Այս հարցի պատասխանը միանշանակ չէ:
-Հայկական մամուլում քեզ ներկայացնում են որպես աշխարհահռչակ դիզայներ, դու քեզ այդպիսին զգո՞ւմ ես, ինչպե՞ս հասկացար, որ հաջողության ես հասել:
Մենք շարունակաբար աշխատում ենք, իսկ մեր հաջողությունների վերաբերյալ կարծիքները, տեսակետներն ու ձևակերպումները թողնում ենք հասարակության դատին: Հաջողության հասնելու չափանիշները տարբեր մարդկանց մոտ և տարբեր ոլորտներում դիֆերենցվում են: Ինձ համար հաջողության հասնելու թիվ մեկ չափանիշը  նպատակասլացությունն է: Фото Gor Haroyan.
-Հարցազրույցներում հաճախ ես խոսում նպատակասլացության մասին, էլ ի՞նչ է անհրաժեշտ հաջողության հասնելու համար:
Նպատակասլացության թիվ մեկ հատկանիշը՝ աշխատասիրությունը:
-Ինչի՞ է նման նորաձևության աշխարհը:
Ես նորաձևությունը նմանեցնում եմ երկրաչափական պատկերներից շրջանի: Այն մի կետից սկսվում է, անցնում է փոփոխությունների ուղիով և վերադառնում նույն կետին: Կարելի է ասել նորաձևությունը ֆունկցիոնալ երևույթ է: