Մատների երկարությունը մարդու բնավորության մասին շատ բան են ասում
Ձախ ձեռքը դրեք սեղանին և ուշադիր նայեք ցուցամատին ու անանուն մատին։ Այնուհետև համեմատեք ստացած արդյունքը նկարներում պատկերվածների հետ ու պարզեք ձեր բնավորության գաղտնիքները։
Այն մարդիկ, որոնց անանուն մատն ավելի երկար է քան ցուցամատը, մեծ հմայք ու շարմ ունեն։ Նրանք վստահ են իրենց ուժերին և լավ են լեզու գտնում մարդկանց հետ։  Այս մարդկանց ավելի շատ համապատասխանում են այնպիսի մասնագիտություններ, ինչպիսիք են բանակի հետ կապվածները, ակտիվ վաճառքը և մարդկանց ղեկավարելը։
Այն մարդիկ, որոնց ցուցամատն ավելի երկար է, չափազանց ինքնավստահ են։ Նրանք ծնված են, որպեսզի կառավարեն մարդկանց։ Սա ոչ միշտ է նշանակում, որ նրանք կառավարում են այլ մարդկանց, պարզապես մարդիկ ձգտում են նրանց կողքին լինել, և հենց այս մարդկանց են դիմում, եթե որևէ հարցի պատասխան են փնտրում։ Մասնագիտություն ընտրելիս նախապատվությունը պետք է տան հոգեբանության մասին գրքեր գրելուն, քաղաքականությանը կամ դասավանդելուն։
Այն մարդիկ, որոնց անանուն մատը և ցուցամատը հավասար են, պետք է որ նկատած լինեին, որ մարդիկ հաճախ են իրենց հետ տարբեր անձնական թեմաներով խոսում։ Նրանք կարողանում են լսել մարդկանց և ներդաշնակ ու հանգիստ մարդու տպավորություն են թողնում։ Նրանք ավելի շատ լսում են, քան խոսում, սակայն, երբ սկսում են խոսել, ապա միշտ օգտակար խորհուրդներ են տալիս։ Մասնագիտության հարցում նախապատվությունը պետք է տան բժշկությանը, սոցիալական աշխատանքին կամ հոգեբանությանը։