Ամուսինս շատ ուշադիր է, չափից ավելի հոգատար, իսկ որպես հայրիկ՝ աննկարագրելի. Իռեն Աբելյան
Life.panorama.am-ի զրուցակիցն է դերասանուհի Իռեն Աբելյանը, ով ամուսնությունից հետո մշտական բնակությամբ տեղափոխվել է Շվեդիա: Դերասանուհու հետ խոսել ենք երեք ամսական որդու, մայրանալուց հետո իր առօրյայի եւ աշխատանքային ծրագրերի մասին:
-   Իռենարդեն մի քանի ամիս էինչ վայելում եք մայրության բերկրանքՄեր զրույցն էլկցանկնայի սկսել հենց այս կարեւոր թեմայով՝ ինչպիսինն է կյանքը մայրանալուց հետո:
-   Հիմա կյանքս բոլորովին այլ գույներ եւ իմաստ է ստացել: Միայն մայրանալուց հետո հասկացա, որ սրանից առավել երջանկություն չկա: Օրվա ամեն վայրկյանն ապրում եմ իմ նորածնով եւ վայելում իր ներկայությունը:
-  Բալիկի ծնունդից հետո շատ մայրիկներ նոր բնավորություներ են բացահայտում իրենքիրենց մեջԱյս առումով՝ ինչպիսի՞ նոր գծեր եք ձեռք բերելինչպի՞սն եք՝ որպես մայրիկ:
-  Առաջ մի քիչ վախենում էի, մտածում էի՝ գուցե չկարողանամ երեխայիս լավ խնամել, բայց մայրական բնազդը ամենից վեր է: Շատ բաներ անում եմ այնպես, կարծես առաջնեկիցս առաջ մի քան երեխա մեծացրած լինեմ: Երբ դեռ ծնողներիս հետ էի ապրում, ամեն ինչ պատրաստ էր լինում մորս շնորհիվ, այն ժամանակ միշտ զարմանում էի, թե մայրս ինչպե՞ս է ամեն բան հասցնում ու ամեն ինչ կարողանում: Հիմա նկատում եմ, որ մայրիկիս այդ բնավորությունը, կարծես թե ժառանգել եմ: Անշուշտ, շատ հոգատար մայրիկ եմ եւ ոչինչ չեմ խնայում երեխայիս համար, որքան էլ հոգնած ու առանց քուն լինեմ:
-   Լավ մյարիկի կողքին պետք է լավ հայրիկ լինիորպեսզի երեխան ստանա լիարժեքխնամք ու հոգատարությունՀետաքրքիր է՝ մայրանալուց հետո ինչպիսի՞ն է ամուսնուվերաբերմունքը Ձեր նկատմամաբնաեւ ինչպիսի՞ հայրիկ է նա:
-   Ամուսնուս կողմից շատ սիրված եմ: Նա շատ ուշադիր է, չափից ավելի հոգատար, իսկ որպես հայրիկ՝ աննկարագրելի: Պարզվում է՝ երազանքները կարող են իրականություն դառնալ: Շնորհակալ եմ Աստծուն, որ ինձ արժանացրեց այն ամենին, ինչի մասին երազել եմ: