Գնալը միշտ էլ կա. Արտյոմ Հակոբյանը՝ Հայաստանը չլքելու ու նոր ՝«3/Off» նախագիծի մասին
Մարտի 31-ից «Արմենիա» հեռուստաընկերությամբ կմեկնարկի Արտյոմ Հակոբյանի «3/Off» ժամանացային հաղորդումը, որի ձեւաչափի համաձայն՝ հայտնիները կհայտնվեն անսպասելի ու ծիծաղաշարժ իրավիճակներում եւ մեզ ծանոթ խաղերով կմրցեն միմյանց դեմ:
Life.panorama.am-ը հաղորդման գաղափարի, նկարահանումների ընթացքի եւ այլ մանրամասների մասին տեղեկացել է Արտյոմ Հակոբյանից:
«Այս նախագիծը մեր երկրում անելու գաղափարն իմն է, բայց ինքնին նախագիծը նորույթ չէ: Այսինքն՝ նմանատիպ նախագծեր տարբեր երկրների հեռուստաալիքներում կան: Ինչ խոսք, նախագծի խմորման փուլում բավականին մեծ էին մտահոգությունները, սակայն այսօր ուրախությամբ պետք է ասեմ, որ մեզ մոտ այս աշխատանքը բավականին լավ ստացվեց: Երբ ունեի այս գաղափարը ներկայացրի «Արմենիա» հեռուստաընկերությանը, առաջին փորձնական հաղորդումը նկարահանելուց հետո, հաղորդումը հավանության արժանացավ ու երկարատեւ քննարկումներից եւ շտկումներից հետո սկսեցինք արդեն մեր մեծ թիմի հետ աշխատել: Վեց ամիս է, որ այս նախագծի վրա աշխատում ենք, փորձել ենք ամեն մանրուքի ուշադրություն դարձնել լավ արդյունք ունենալու համար»,- պատմեց հաղորդավարը:
Խոսելով հաղորդման ձեւաչափի մասին՝ Արտյոմը մանրամասնեց. ««3/Off»-ը խաղ է՝ բաղկացած հինգ փուլերից, որոնց մեջ մտնում են տարբեր առաջադրանքներ ու խաղեր: Երկու թիմ է, ամեն մեկում երեքական մասնակից: Նրանք հայտնվում են տարբեր հետաքրքիր ու շատ ծիծաղաշարժ իրավիճակներում, երբ սկսում են խաղալ այսօրվա մեզ հայտնի ու նաեւ մեր մանկության բակային խաղերը»: