Աշխարհի 5 ամենատարօրինակ օրենքները, որոնք չափից դուրս անտրամաբանական են
BlogNews –ը գրում է.
Արտերկիր մեկնելուց առաջ պետք է անպայման ուսումնասիրել տեղի օրենքները։ Այն, ինչ Ձեզ համար սովորական և անվնաս է թվում, շատ օտար երկրներում պատժվում է տուգանքներով և նույնիսկ ազատազրկմամաբ։
BlogNews –ը Ձեզ համար հավաքել է 10 ամենատարօրինակ և անհեթեթ օրենքները, որոնց գոյությանը հավատալը շատ դժվար է։ Սակայն նրանք գոյություն ունեն և պարտադիր են այդ օրենիք լիազորության տարածքում գտնվող բոլոր մարդկանց համար։
Ժպտացեք
Միլան քաղաքի օրենքը պարտադրում է ամենտ տեղ և ամեն պահի ժպտալ։ Բացառություն անում են միայն թաղման կամ հիվանդանոց գնալու համար։ Մենք համոզված ենք, որ այս օրենքն ավելորդ է, քանի որ Միլանում գտնվող մարդիկ բավարար պատճառներ ունեն անդադար ժպտալու համար։
Այստեղ արգլվում է մահանալ
Ուեսթմինսթերի պալատը արքայական վայր է։ Այնտեղի բնակչիները ոչ միայն արքայավայել են ապրում, այլ նաև արքայավայել մահանում են։ Այդ իսկ պատճառով, ցանկացած մարդ, ով մահան այդ շենքում, պետք է հուղարկավորվի շքեղ արարողությամբ։ Սակայն պետք չէ շտապել և այնտեղ մահանալ։ Այն մարդիկ ովքեր արքայական ընտանիքի անդամներ չեն և մահացել են այդ տարածքում, տեղափոխվում են մոտակայքում գտնվող հիվանդանոց և միայն այնտեղ է ֆիքսվում նրանց մահը։
Խոզը չի կարող Նապոլեոն լինել
Ֆրանսիայի կառավարությունը համոզված է, որ խոզին չի կարելի «Նապոլեոն» անվանակոչել, քանի որ դա վիրավորանք է մեծն զորավարի և կայսրի համար։
Միայն գեղեցիկների համար
Իտալական Տրոպեյա քաղաքում արդեն երկար տարիներ է գործում է մի օրենք, որը արգելում է գեղեցիկ սեռի որոշ ներկայացուցիչներին մերկանալ հասարակական լողափներում։ Օրենքում ասվում է՝ «Կանայք, ովքեր գեր են, տգեղ են կամ գրավիչ չեն, չեն կարող ներկայանալ լողափ մեր վիճակում»։ Այդ իրավունքից օգտվում են միայն «երիտասարդ կանայք, ովքեր արժանի են կանացի մարմնի գեղեցկությունը ցուցադրելու»։ Սակայն գեղեցկության որոշիչները նշված չեն այդ օրենքում, այդ իսկ պատճառով նույնիսկ գեղեցիկ կանանց համար է դա վտանգավոր։
Արգլված է օգտվալ ձուգարանի լվացման համակարգից
Շվեցարիայում օրենքով արգելված է 22.00 –ից հետո քաշել զուգարանի ջուրը բազմաբնակարան շենքերում, քանի որ դրա աղմուկը կարող է խանգարել հարևանների քունը։