Արծվիկի «Fly with me» երգի դիտումները հատել են 1 մլն–ի շեմը
Առաջին ալիքի տարածած հաղորդագրությամբ «Եվրատեսիլ»–ում Հայաստանը ներկայացնող Արծվիկի «Fly with me» երգը հատել է 1 մլն դիտումների շեմը։ Հաղորդագրության մեջ մասնավորապես գրված է`
«Եվրատեսիլ-2017» միջազգային մրցույթի «Fly with me» հայաստանյան երգը եվրատեսիլյան պաշտոնական յութուբյան ալիքում շուրջ 10 օրվա ընթացքում հատել է մեկ մլն դիտումների շեմը: Արծվիկի թռիչքը շարունակում է նորանոր սահմաններ գրավել և առիթ դառնալ բուռն քննարկումների և վերլուծությունների ինչպես մեր հայրենակիցների շրջանում, այլև միջազգային հանրության:
Հիմնական քննարկումների թիրախում Արծվիկի կողմից մեկնարկած եվրատեսիլյան նոր challenge-ն է, որի շրջանակում Արծվիկը կատարում է մասնակից երկրներից որևէ մեկի ժողովրդական երգը՝ ակնկալելով նրա կողմից հայկական երգերից մեկի կատարումը: Առաջին մարտահրավերն Արծվիկն ուղղել էր Գերմանիայի մասնակից Լեվինային, ով էլ մեծ ոգևորությամբ ընդունել էր այն և կատարել հայկական «Կաքավիկ» ստեղծագործությունը: Challenge-ի շրջանակում Արծվիկը կատարել էր նաև հայտնի կիպրական «Το γιασεμίν&quot» (The Jasmine) երգը, որին ի պատասխան Հովիգը ներկայացրել էր «Երազ իմ երկիր հայրենի»-ն: Երրորդ մարտահրավերի ընթացքում էլ Արծվիկը կատարեց վրացական «Moxevis qalo Tinao» երգը` ի պատասխան լսելով «Լորիկ» ստեղծագործությունը: Challenge-ի կատարումներին կարող եք ծանոթանալ հետևյալ հղումով՝ #CelebrateDiversityChallenge:
«Եվրատեսիլ-2017» երգի միջազգային մրցույթին Հայաստանը կներկայացնի Առաջին ալիքի «Դեպի եվրատեսիլ» մրցույթի հաղթող Արծվիկը: Մրցույթն այս տարի կանցկացվի մայիսի 9-ին, 11-ին և 13-ին Կիևում: Արծվիկը ելույթ կունենա մայիսի 9-ին՝ 1-ին կիսաեզրափակչի ընթացքում: