Ինչպիսին է այսօր «Մեր բակը» ֆիլմի Դոդոն. լուսանկար
Ծնվել է 1966թ. հուլիսի 26-ին Երևանում: Նկարիչ, ռեժիսոր Ռաֆայել Բաբայանի որդին է: 1988թ. ավարտել է Երևանի Վ. Բրյուսովի անվան օտար լեզուների ինստիտուտը: 1987-93թթ աշխատել է Երևանի պետական կամերային թատրոնում` որպես դերասան: Խաղացել է մոտ 10 դեր: Ֆրանսիայի Նանտ քաղաքի փառատոնի ժամանակ արժանացել է «Լավագույն ինտելեկտ» մրցանակի: 1988թ. Էդուարդ Հակոբյանի հետ համատեղ կազմակերպել է Հայաստանում առաջին սյուրռեալիստական ցուցահանդեսը: 1989թ. եղել է «Засеченное время ПСФ» ֆիլմի համառեժիսորը, սցենարիստն ու երաժշտության հեղինակը, 1993-95թթ` ռուսական «ОРТ» հեռուստաալիքի «Կաբարե` բոլոր աստղերը» հաղորդման համառեժիսորն ու հաղորդավարը, 1993-96թթ` ռուսական «ВГТРК» հեռուստաալիքի «Իվանով, Պետրով, Սիդորով», «2/2» հեռուստաալիքի «Дипломатический курьер» հաղորդումների ռեժիսորը: Մոսկվայում բեմադրել է «Պիգմալիոն» ներկայացումը: Եղել է մոսկովյան «Պոլե չուդես» թերթի և «Ինտերկոնտ» ամսագրի կրեատիվ մենեջերըացումը: Եղել է մոսկովյան «Պոլե չուդես» թերթի և «Ինտերկոնտ» ամսագրի կրեատիվ մենեջերը:
1992թ. Արթուր Սաթյանի և Ալեքսանդր Աղայանի հետ համատեղ ստեղծել է «Արտ-Դոդո տրիո» ջազ խումբը: Նույն թվականին Արմեն Հյուսնունցի հետ ձայնագրել է դուետ դոկումենտալ ֆիլմի համար: 1996-97թթ աշխատել է «Ար» հեռուստաընկերությունում: 1996թ. խաղացել է «Մեր բակը» կինոնկարում: 1998թ-ից «Շարմ» ընկերության գլխավոր ռեժիսորն է: Եղել է «Բարև երկիր», «Կարմիր, կապույտ, ծիրանագույն», «Ձեռքդ տուր», Ֆորշի «Այսպես էլ ապրում ենք», Արտո Թունջբոյաջյանի «Արարատ», Ալլա Լևոնյանի «Գնա ու կռվիր», Ջիվան Գասպարյանի «Գորանի», Ինգա և Անուշ Արշակյանների «Գութան», «Ջան, ջան», «Մենք ենք ու սարերը մեր» և այլ բազմաթիվ տեսահոլովակների ռեժիսորը, «Երևան-Մոսկվա տրանզիտ», «Երևան-Կիև տրանզիտ» նախագծերի, «Isis reborn», «Fashion jazz Q», «Видеть деревья там, где  другие видят столбы» նորաձևության շոուների բեմադրիչը: Հեղինակել է բազմաթիվ երգեր, պոեզիայի ժողովածուներ, «Панихида на бис» վեպը, «The fingers by their own» ջազ ալբոմը: Եղել է «Տաքսի, էլի լավա» ֆիլմաշարքի, «Շեկո» նովելի և ավելի քան 500 գովազդային հոլովակների ռեժիսորը: