Լիլի Էլբակյան.«Հասկացա՝ այդպես շարունակվել չի կարող»
Bravo.am-ը գրում է.
BRAVO.am-ը շարունակում է ներկայացնել հայտնի կանանց, ովքեր անցնում են մայր լինելու գեղեցիկ ու պատասխանատու ուղին: Նրանց հետ զրուցում ենք մամայական հարցերի, գաղտնիքների, երեխաների խնամքի, ընտանիքում տիրող մթնոլորտի ու նուրբ այլ թեմաների շուրջ: Բավական անկեղծ է ստացվել մեր զրույցը «Արտավազդ 2017»-ին «Տարվա լավագույն երիտասարդ բեմադրիչ» տիտղոսին արժանացած դերասանուհի, բեմադրիչ Լիլի Էլբակյանի հետ, ով թատրոնում աշխատանքին զուգահեռ խնամում է 5 տարեկան Էլմիրային եւ 2,5-ամյա Էդգարին:
Լիլի Էլբակյանն՝ ամուսնու եւ դստեր հետ
- Շատ կանայք առաջին երեխայից հետո երկմտում են երկրորդի պլանավորման հարցում: Ձեզ այդ որոշումը հե՞շտ տրվեց:
-Ճիշտն ասած՝ ես ոչինչ երբեք կանխավ չեմ պլանավորում: Միշտ ապագայի հանդեպ ունեմ վախ՝ ինչ է լինելու, ինչպես եմ անելու: Բայց երեխաների հարցում երբեք  ոչ մի վախ չեմ ունեցել: Մի փոքր հանկարծակի ստացվեց երկրորդ բալիկի ծնունդը: Որ ասում են` երեխան կծնվի, իր ղսմաթնել էլ՝ հետը, ճիշտ խոսք է: Երբ առաջնեկս ծնվեց, մենք տուն չունեինք, եւ հետո իմանալով, որ կրկին հղի եմ, մտածեցի՝ գուցե դեռ երկրորդին ունենալու ժամանակը չէ: Բայց հանկարծ ամեն բան իր տեղն ընկավ: Մենք կարողացանք տուն ձեռք բերել, ու ամբողջ հղիության ընթացքում ես վազվզում էի այս ու այն կողմ. մեր բնակարանն էինք վերանորոգում: Ու երբ ծննդաբերության ցավերն արդեն սկսել էին, չէի հասցրել միայն սենյակի համար ջահ գնել: Անպայման ուզում էի այդ գործ էլ ավարտին հասցնել: Մայրս, բոլորն ասում էին, թե գժվել եմ, պետք է ծննդատուն գնալ:): Ամեն երեխա իր օրհնությունն է բերում, եւ ամեն ինչ ինքնըստինքյան ստացվում է: Աստված ամենն այնպես է կարգավորում, հասկանում ես՝ չպետք է վախենաս: Եթե պարգեւում է անգամ տասը երեխա, ուրեմն պետք է ունենաս, քանի որ հենց Աստված էլ քեզ կտա համբերություն ու ուժ՝ նրանց խնամելու  եւ ամեն բան ճիշտ անելու համար: