Ինչպիսին է «Մերժվածը» հեռուստասերիալի Ջոգի Թակուրը
Ayub Khan-ը հնդկական դերասան է: Ayub Khan-ը  ծնվել է  նոյեմբերի 2-ին 1965 թվականին Հնդկաստանի Մումբայ քաղաքում: Նա հայտնի դերասան  Nasir Khan-ի և  դերասանուհի Begum Para-ի որդին է: Նրա ծնողները հայտնի դերասաններ են Հնդկաստանում, այդ իսկ պատճառով նա սովորել է  իր սիրելի ծնողներից: Նա տաղանդավոր դերասան է: Նա դպրոցը ավարտել է եւ բարձրագույն կրթություն ստացել Մումբայում: Ուսումն ավարտելուց հետո նա սկսել է իր կարիերան որպես դերասան հեռուստատեսությունում: Նա առավել հայտնի դարձավ հեռուստատեսության “Mahabhart” սերիալով, որը հեռարձակվել է DD ազգային հեռուստաալիքով, եւ հետագայում “Mashooq”  ֆիլմում, որը թողարկվել է 1992 թվականին: Նա դարձել է հայտնի է նաև «Uttaran» «Մերժվածը»  սերիալով, որում  նա ներկայացրել է  Jogi Thakur դերը: Նա վերջերս նկարահանվել  է որպես դերասան “Phir Bhi Na Maane…Badtameez Dil”-ում, որը ցուցադրվել է Star Plus հեռուստաալիքով:
aishwarya-nov8-16
Նա արժանացել է հնդկական մի շարք մրցանակների, որպես լավագույն դերասան: Ayub Khan-ի առաջին սերը եղել է Niharika Khan-ը: Նրանք առաջին անգամ հանդիպեցին դպրոցական տարիներին:  Նա անմիջապես գրավեց Ayub Khan-ին առաջին հայացքից : Նրանք ամուսնացան, 8 ամիս անց  Niharika Khan-ը տեղափոխվել է ԱՄՆ բարձրագույն կրթություն  ստանալու նպատակով: Ayub Khan-ը  ամուսնալուծվեց իր առաջին կնոջից և նորից ամուսնացավ: 11 տարի անց նա նկարահանման ժամանակ կրկին հանդիպեց  Niharika Khan-ին զգեստները ձեւավորելիս: Նրանք երկուսն էլ ամուսնացած էին, սակայն ամուսնալուծվեցին եւ ամուսնացան միմյանց: bdbbbe272b9dd7ed8c3046b4ee8dd924Սակայն երկար տարիներ շուրջ 16  տարի միասին ապրելուց հետո նրանք բաժանվեցին: Նրանց հարաբերությունները ավարտվեցին բարեկամաբար: Իր տված հարցազրույցում Ayub Khan-ը  բարձր է գնահատել իր նախկին կնոջը եւ նշել որ նա մեծ մարդ է, լավ սրտով եւ հոգով է:  Մի ժամանակահատված, մենք հասկացանք, որ երկուսն էլ զբաղված ենք մեր սեփական կյանքով եւ ժամանակ չենք ունենում միմյանց համար: Դա պարզապես չի անցնում, չնայած մեր բազմիցս  ջանքերի. Երբ մենք որոշեցինք բաժանել մեր ուղիները, չկաին վեճեր: Մենք պարզապես որոշեցինք որ այդպես ճիշտ է: Երբ Niharika-ի մայրը գտնվում է քաղաքում, մենք բոլորս երեխաների հետ միասին գնում ենք ընթրիքներ պատրաստում. Niharika-ի մայրը մի սիրուն մարդ է, եւ մենք շատ ժամանակ միասին ենք անցկացնում: