Սոնա Մուրադյանը` երկարատև լռությունից հետո կրկին ակտիվ գործունեության և նշանադրության մասին
Life.panorama.am-ի զրուցակիցն է դերասանուհի Սոնա Մուրադյանն, ով այժմ նկարահանվում է «Out Dance» սիթքոմում:
Սոնա, հեռուստադիտողին ծանոթ եք տարբեր նախագծերից, սերիալներից ու հաղորդումներից: Սակայն երկար ժամանակ էր, ինչ դադար էիք վերցրել: Հետաքրքիր է` ինչո՞վ էր պայմանավորված էկրանային լռությունն ու ի՞նչը համոզեց Ձեզ ընդունել սիթքոմի առաջարկը:
-  Ճիշտ եք նկատել, երկարատեւ աշխատանքից հետո սկսեցի այլեւս չնկարհանվել սերիալներում, փոխարենը` միայն որպես հաղորդավարուհի էի ներկայանում, իսկ «Ակորդ» հաղորդման փակվելուց հետո, առհասարակ էկրաններին չէի երեւում: Այս դադարը, նախեւառաջ, ինձ էր պետք, կարիք ունեի լիցքավորվելու, գերհոգնածությունս թոթափելու: Այս ընթացքում ինձ տրամադրեցի իմ սիրելի թատրոնին, բազում պրեմիերաներ ունեցա, անձնական կյանքիս համար կարեւոր որոշում կայացրեցի` նշանադրվեցի: Այսինքն` իրականում դադարը շատ լիքն էր, բայց ոչ` էկրանային: Իսկ թե ինչպես որոշեցի չեղարկել դադարը, դա շատ ինքնաբերաբար ստացվեց: Կարծում եմ` յուրաքանչյուր արվեստագետ էլ դադարից հետո կարիք ունի նորից ակտիվ աշխատելու: Այս ընթացքում առաջարկ ստացա իմ շատ լավ ընկերոջից, ով սիթքոմի տնօրենն է ու սիրով համաձայնեցի:
-     «Out Dance» սիթքոմում ո՞վ է Ձեր հերոսուհին եւ քանի որ այս նախագիծը պարային ուղղվածություն ունի, հետաքրքիր է` ինչպես եք հմտություններին տիրապետում:
-  Սիթքոմային իրավիճակում երբեք ինձ չէի փորձել: Այստեղ ամեն բան ինձ հետաքրքիր է` սկսած թիմից, վերջացրած աշխատանքային գործընթացով: Ասեմ նաեւ, որ ամեն սերիայի համար երկար նախապատրաստվում ենք` լավ արդյունք ունենալու համար: Ինչ վերաբերվում է իմ հերոսուհուն, նա շատ խենթ կին է, ով ամուսնալուծվել է, բայց շարունակում է սիրել իր ամուսնուն: Նա չի հասկանում, թե ինչու են ամուսնալուծվել ու ամեն գնով ուզում է հետ բերել նախկին ամուսնուն: Նա շատ հետաքրքիր կին է, հումորով լեցուն, ոչ ստանդարդ, ինչը ամենակարեւորն է: Հերոսուհիս ուժեղ կերպար է, իր ուժերով ստեղծել է պարի դպրոց ու շատ կազմակերպված է: Պարային կողմով փորձում եմ որոշ բաներ անել, բայց ես պարուհի չեմ: Ասեմ, որ ընդունում եմ, որ պրոֆեսիոնալ չեմ պարում, եվ փորձում եմ պարել` որպես դերասանուհի,: Հասկանում եմ, որ միեւնույն է, պրոֆեսիոնալ պարողների նման չի ստացվի, նաեւ ընդունում եմ, որ ամեն մի արվեստ իր խորքային ճյուղերն ունի եւ միայն շատ մանրամասն ուսումնասիրելուց հետո է հնարավոր տիրապետել դրա բոլոր կողմերին: Ի դեպ` ուզում եմ շնորհակալությունս հայտնել մեր պարուսույցին` Շուշանիկին, ով ամեն ինչ անում է լավ աշխատանք ունենալու համար: