«Շատ խոզ երեխա եմ եղել». դերասանուհի Իրինա Այվազյանը՝ NEWS.am STYLE-ի հունիսմեկյան ֆոտոշարքում
Style.news.am-ը գրում է.
Այսօր հունիսի 1-ն է՝ երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը. տոն, որի ժամանակ նույնիսկ մեծահասակներն են մանկանում, ինչպես օրինակ՝ «Երանի» հեռուստասերիալից հայտնի դերասանուհի Իրինա Այվազյանը, որը հանուն NEWS.am STYLE-ի ֆոտոշարքի, կրկին դարձավ մանուկ ու վերհիշեց իր մանկության  ամենաջերմ դրվագներն ու խաղալիքները:
Շնորհավորում ենք մանուկներին այս գեղեցիկ տոնի առթիվ եւ ձեր ուշադրությանն ենք ներկայացնում մեր դրական ու վառ ֆոտոշարքն ու հարցազրույցը՝ Իրինա Այվազյանի հետ։
«Մանկությունս անցել է Երեւանում: Ճիշտն ասած՝ շատ խոզ երեխա եմ եղել: Օրինակ՝ խաղալիքներս չէի սիրում ուրիշներին տալ:  Լացկան ու շատ լաչառ երեխա եմ եղել»,-անկեղծանում է Իրինան՝ վերհիշելով իր մանկության ամենածիծաղելի դրվագներից մեկը.
«Մայրիկս պատմում է, որ փոքր ժամանակ, երբ լողանում էի, բաղնիքից դուրս էի գալիս ու մորաքրոջս հարցնում էի. «Մորքուր, «հույո՞ւն» եմ», ինչն այն ժամանակվա իմ  լեզվով նշանակում էր՝ սիրո՞ւն եմ»,-ասում է դերասանուհին՝ հավելելով.
«Փառք Աստծո՝ մանկությունից դառը հիշողություններ չունեմ: Մանկությունս շատ ուրախ է անցել»:
Այսօր Իրինայի լուսանկարները նայելիս շատերը կարծում են, թե դերասանուհին պլաստիկ միջամտությունների է դիմել գեղեցիկ եւ արտահայտիչ շուրթեր ունենալու համար, սակայն Իրինան դեռ վաղ հասակից է փայլել իր ընդգծված դիմագծերով.
«Մայրիկս ասում է՝ երբ ծնվել եմ, դեմքիս առաջնահերթ շուրթերս ու մեծ կապույտ աչքերս են նկատվել (ծիծաղում է)»:
Փոքր տարիքում Իրինան տարբեր հետաքրքրություններ է ունեցել.
«Տիկնիկներով էլ եմ խաղացել, ավտոմեքենաներով էլ: Խաղեր էի շատ սիրում խաղալ: Մեր ընկերական շրջապատում պահմտոցի էինք խաղում, բայց պետք է մի սենյակում փակվեինք, լույսն անջատեինք ու միայն այդ մեկ սենյակի մեջ թաքնվեինք:
Նաեւ խաղում էի հալամուլա, հեծանիվ էի սիրում քշել…Ես ավելի շատ տղաների հետ էի խաղում ու մինչեւ հիմա էլ նախընտրում եմ ավելի շատ շփվել տղաների հետ: Կարծում եմ՝ նրանք ավելի անկեղծ են»,-ասում է նա՝ խոստովանելով, որ փոքր տարիքից է երազել դերասանուհի դառնալու մասին: