«Երազում եմ հայտնվել Դիսնեյլենդում». Լուիզա Կարապետյանը «մանկացել է» NEWS.am STYLE-ի տոնական ֆոտոշարքում
«Սիրո գերին», «Ուրիշի հոգին» եւ «Օտարը» հեռուտասերիալներից հայտնի դերասանուհի Լուիզա Կարապետյանին հռուստադիտողը գրեթե միշտ սովոր է տեսնել բացասական կերպարներում: Սակայն այսօր՝ հունիսի 1-ին, NEWS.am STYLE-ը որոշեց Լուիզային ներկայացնել բոլորովին նոր ու անսովոր կերպարում: Դերասանուհին սիրով «մանկացավ» մեր ֆոտոխցիկի առջեւ եւ բացահայտեց իր մանկության ամենահետաքրքիր դրվագները:
«Մանկությունս անցել ու մինչ օրս անցնում է Էջմիածնում: Ինչո՞ւ եմ ասում մինչ օրս, որովհետեւ ես միչնեւ հիմա հավատում եմ հեքիաթների ու երբեք չեմ փորձում քնեցնել իմ մեջ ապրող մանուկին»,-ասում է Լուիզան, որն, իր խոսքով, շատ հանգիստ երեխա է եղել.
«Ժամերով փակվում էի սենյակում ու խաղում տիկնիկներիս հետ: Համերգներ էի կազմակերպում հայելու առաջ, իսկ հանդիսատեսն իմ սիրելի խաղալիքներն էին:
Բակում այդքան հաճախ չեմ խաղացել, երեւի այն պատճառով, որ հասակակիցներ չունեի մեր շենքում, բոլորն ինձանից մեծ էին ու ասում էին, որ ես չէի կարող խաղալ իրենց «մեծական խաղերը»: Դրա փոխարեն՝ ես տիկնիկներիս համար զգեստներ էի կարում ու ինձ նորաձեւության կենտրոնում էի պատկերացնում»,-հիշում է դերասանուհին, որը մեր ֆոտոշարքում ներկայացել է իր ամենասիրելի արջուկի հետ.
«Խաղալիքներիս շատ-շատ էի սիրում, բայց ժամանակի ընթացքում հասկացա, որ բոլորին պահել չեմ կարող, շատ տեղ էին զբաղեցնում…բայց այս արջուկին չկարողացա հրաժեշտ տալ: Արջուկիս շատ եմ սիրում ու հենց այդպես էլ կոչում եմ՝ իմ արջուկ (ծիծաղում է), ուրիշ անուն չունի: Նա ինձ հետ է մանկությունից…Արջուկների հավաքածու ունեի, եւ բոլորը, այդ թվում նաեւ Ձմեռ պապը, գիտեին, որ եթե ինձ արջուկ նվիրեին, շատ կուրախանայի: Հինգ տարեկան էի, երբ այս արջուկին գտա տոնածառիս տակ: Վազեցի, գրկեցի ու այդպես «ընկերացանք»: Առհասարակ շատ էի սիրում շոկոլադի գույն ունեցող բոլոր արջուկներին»:
Լուիզան խոստովանում է, որ մինչ օրս մուլտֆիլմերի սիրահար է.
«Շատ էի սիրում մուլտֆիլմեր դիտել, չկա որեւէ մուլտֆիլմ, որը բաց թողած լինեմ: Անգիր գիտեմ «Դիսնեյի» բոլոր արքայադուստրերին, երազում եմ հայտնվել Դիսնեյլենդում: Ցավում եմ, որ մեր մանուկներից շատերը չեն կարող տեսնել այդ ամենն ու մանկությունն անցկացնել ավելի վառ գույների մեջ: Կցանկանայի, որ փոքրիկների համար նախատեսված այգիներն ու ժամանցային կենտրոններն ավելի շատ ու հասանելի լինեին»:
Դերասանուհին նաեւ շնորհավորեց փոքրիկնրին՝ իրենց տոնի առթիվ եւ կիսվեց իր մաղթանքով.
«Հայ եւ, առհասարակ, աշխարհի բոլոր մանուկներին մաղթում եմ առողջություն. ուզում եմ, որ ծնվեն լիարժեք ընտանիքներում, որտեղ իշխում են սերն ու հարգանքը: Ուզում եմ, որ հնարավորինս երկար ապրեն կախարդական աշխարհում, ուր կան բազում փուչիկներ, կոնֆետներ, երազանքներ...Դուք մեր հույսն ու հավատն եք, մենք ձեզ շատ ենք սիրում, փոքրիկ հրաշքներ»:
Լուսանկարները՝ Նարեկ. Տ. Պ.