Հայտնի հայեր, ովքեր դավաճանել են հայու գենը. լուսանկարներ
Mypage.am-ը գրում է.
Mypage.am-ը ձեզ է ներկայացնում հայ հայտնիների, ովքեր դավաճանել են հայու գենը ու կյանքը կապել են այլ ազգի ներկայացուցիչների հետ։
Լևոն Արոնյան։ Հայտնի ու սիրված շախմատիստ Լևոն Արոնյանը ամուսնացել է ֆիլիպինուհի Արիաննա Կաոիլինի հետ։ Կարող ենք փաստել, որ չնայած նրան, որ Արիաննան հայուհի չէ, բայց արդեն լավ խոսում ու արտասանում է հայերեն ու ամեն առիթի նշում է, որ ինքը սիրում է Հայաստանը։
Վերջերս Երևան էր այցելել Գարիկ Մարտիրոսյանի կինը, ով նույնպես հայուհի չէ, բայց, հետևելով նրա սոցցանցերի էջերի լուսանկարներին ու մեկինաբանությւոններին, կարող ենք փաստել, որ նա նույնպես սիրեց մեր երկիրը, մեր խոհանոցը և բնությունը։
Քիմ Քարդաշյանը, ով իրենց համարում է հայուհի ու միշտ նշում է իր հայ լինելու մասին, նույնպես իր կյանքը կապել է ոչ հայ տղամարդու հետ, բայց նրա ամուսինը Քայնե Վեսթը, ինչպես իսկական հայ, հատուկ հայերի համար բաց մենահամերգ տվեց, որի ժամանակ է ընկավ «Կարապի լիճը»՝ իր ռեփերական օրհնանքը տալով և ջրին և «Կարապի Լճին»
Մարիամ Մելիքյանին կարելի է համարել հայու գենի ամենամեծ դավաճանը՝ քանի որ նա իր կյանքը կապել է ազգությամբ թուրքի հետ և բնակություն է հաստատել Թուրքիայում և հայերիս հետ կիսվում է Թուրքիայում անցկացվող իր օրերով։
Շարունակելով ներկայացնել հայու գենը դավաճանածների ցուցակը, պետք է հիշենք հայտնի շումեն, սիրված հումորիստ Միշա Գալուստյանին, ում կինը Վիկտորինա, նույնպես հայուհի չէ։ Իր ապագա կնոջ հետ Գալուստյանը ծանոթացել է 2003թ Ռուսաստանի ակումբներից մեկում, երբ վերջինս դեռ 17 տարեկան էլ չկար: Ծանոթությունից չորս տարի անց նրանք ամուսնանում են: