Իրականում ինչ տեսք ունի կնոջ մարմինը կեսարյան հատումից հետո. լուսանկարներ
Ծննդաբերությունից հետո յուրաքանչյուր կնոջ մարմինը փոխվում է:
Որոշ հայտնիներ ծննդաբերությունից հետո այնպիսի տեսք ունեն, կարծես չեն էլ ծննդաբերել:
Բայց նրանք ավելի շուտ բացառություն են կանոններից:
Ոչ ոք ապահովագրված չէ մարմնի փոփոխություններից, ոչ մի երաշխիք չկա, որ ճիշտ սնունդը կամ յոգան կօգնեն խուսափել այդ հետևանքներից:
Ruth Lee, blonde young mom shares picture in hospital bed with baby on Instagram with a post about postpartum depression
Դրանք կանխել գործնականում հնարավոր չէ, կոսմետիկ միջոցներն ավելի շուտ հանգստացնող ազդեցություն ունեն:
Երբ մարմինդ տեսնես, կարևոր է ընկճախտի մեջ չընկնել, այլ ընդունել այն:
Դրանում սարսափելի ոչինչ չկա. քեզ վրա աշխատելով՝ կկարողանաս կազմվածքդ վերադարձնել:
Ռութ Լիի համար նույնպես ծանր էր իրեն նոր տեսքով ընդունելը: Նրան կեսարյան հատում արեցին, ուստի զոլերն ու սպին անմիջապես ցնցեցին նրան:
Մի քանի ամիս անց Ռութն իր մարմնի լուսանկարները հրապարակեց համացանցում բոլոր մայրերին աջակցելու նպատակով:
Ruth Lee, young mom posting Instagram photo of her stomach after pregnancy and c section with a post about postpartum depression
Նա նշում է, որ պետք չէ ուշադրություն դարձնել ԶԼՄ-ներին, որոք իրենց կարծիքն են փաթաթում գեղեցկության չափանիշերի վերաբերյալ:
Ռութը խորհուրդ է տալիս հուսահատության պահերին հիշել երեխայի ծնվելու պահը:
Ռութ Լին նշում է, որ եթե կանայք կարող են դիմանալ հղիության 9 ամիսներին, ապա իրենց մարմնի հրաշալի տեսքը վերադարձնելը նրանց համար խնդիր չի լինի:
Side by side images of a woman. The left picture shows her when she is pregnant. Her blonde hair is half done up in a bun. Sh wearing a black bra and pink underwear, and she is standing so we see her profile. The right image is the same woman, standing again to show her profile. She has clearly given birth already, as her stomach is much flatter. ng a black two-piece bathing suit with one hand on her hip and the other flexing.
Side by side pictures of the same woman. The left shows her shortly after giving birth. Her body is clearly still bloated. Shes wearing a black bra and white underwear/diaper. Shes flexing her arms and smiling. In the right picture, ss clearly lost a lot of the baby weight. She holding a phone to take the mirror selfie.  wearing a pink sports bra and pink underwear. She flexing with one arm.