1. Տաք կաթի մեջ լուծել խմորիչը, հետո ավելացնել հավկիթը, աղը և ալյուրը: Փափուկ խմոր հունցել, բաժանել 2 մասի, յուրաքանչյուրն առանձին գրտնակել և վրան փափուկ կարագ քսել:
2. Կարագ քսած խմորի շերտերը փաթաթել ռուլետի նման, իսկ հետո դրանցից խխունջ պատրաստել: Ստացված խխունջները լավ փաթաթել սննդային թաղանթով և դնել սառնարանը 2 ժամ:
3. Քանի դեռ խխունջները սառչում են, կարելի է պատրաստել Մագալաբիա կրեմը: Դրա համար պետք է հարել ձուն, շաքարավազի և օսլայի հետ, հետո վրան լցնել տաք կաթը, դնել ցածր կրակի վրա և անընդհատ խառնելով՝ հասցնել եռման և բավարար պնդությամբ: Թողնել, որ կրեմը գոլանա:
4. Խմորը հանել սառնարանից և ոչ մի դեպքում չհունցել: Գրտնակել առանձին-առանձին, մոտ 5-10 մմ հաստության: Առաջին շերտը դնել թխման թղթով պատված տապակին, վրան քսել կրեմը իսկ խմորի 2-րդ շերտը մի փոքր ավելի մեծ գրտնակել, որպեսզի եզրերը մոտ 2 սմ մտնեն առաջին շերտի տակ: Պատառաքաղով ծակծկել Ֆիտիռի մակերեսը և վրան քսել մի փոքր կաթի հետ հարած ձվի դեղնուց:
5. Ֆիտիռը դնել 180 աստիճան տաքացրած ջեռոցը և թխել 25-30 րոպե: Պատրաստի Ֆիտիռը սառեցնել և վրան շաքարի փոշի շաղ տալ: