Մնաս բարով ցելյուլիտ. ցելյուլիտից ազատվելու 5 էֆեկտիվ վարժություն բոդիբիլդերի խորհրդով
Ցելյուլիտի խնդրին բախվում են ոչ միայն ավելորդ քաշ ունեցող կանայք և աղջիկները, այլև սլացիկ կազմվածք ունեցողները: Դրա դեմ պայքարելու համար կարևոր է ինչպես ճիշտ սնվելը, այնպես էլ համապատասխան վարժությւոններ կատարելը:
BlogNews-ը ձեզ է ներկայացնում ցելյուլիտից ազատվելու 5 էֆեկտիվ վարժություն բոդիբիլդերի խորհրդով:
#1
Այս վարժությունը հիանալի կերպով զգում է հետույքն ու ազդրերը: Վարժությունը ճիշտ կատարելոու համար շատ կարևոր է մեջքը ուղիղ պահել՝ ոտքերը ուսերի լայնությամբ զատած: Հարկավոր է կատարել օրը 3 անագամ, ամեն մեկի ժամանակ 15 հատ:
#2
Հարկավոր է պառկել կողքի վրա, մի ձեռքով բռնել գլուխը, մյուսով հենվել կոնքին, ոտնաթաթերը միացրած իրար: Պետք է միմյանցիցզատել ծնկները, այդ դիրքով մի քանի վայրկյան պահել և նորից միացնել: Հարկավոր է կատարել օրը 3 անագամ, ամեն մեկի ժամանակ 10 հատ յուրքանչյուր կողմի վրա:
#3
Հարկավոր է կատարել կքանիստեր մեկ ոտքի վրա: Շատ կարևոր է պահել հավասարակշռությունը, եթե դա ձեզ համար շատ դժվար է, կարող եք պատին հենվել: Հարկավոր է մեջքը ուղիղ պահել, ձեռքերը ձիգ առաջ պահած, ոտքը 30 աստիճան բարձրացնել և կքանստել: Կքանստել հարկավոր է դանդաղ և հնարավորինս խորը: Կանգնել նույնպես հարկավոր է դանդաղ: Հարկավոր է կատարել օրը 3 անագամ, ամեն մեկի ժամանակ 10 հատ յուրքանչյուր ոտքի վրա:
#4
Հարկավոր է ծնկների վրա կանգնել, ձեռքերը ուսերի լայնությամբ զատած ափերով հենվել հատակին: Ոտքերից մեկը հարկավոր է ծալել, բարձրացնել վերև և կողք: Հարկավոր է կատարել օրը 3 անագամ, ամեն մեկի ժամանակ 15 հատ:
#5
Ցատկեր կքանիստերի հետ: Հարկավոր է կքանստել ոտքերը ուսերի լայնությամբ զատած, այնպես որ ազդրերը լինեն հատակին զուգահեռ, մեջքը ուղիղ, ձեռքերը ծոծրակին: Պետք է ցատկել, ոտնաթաթերի վրա մնալ մի քանի վայրկյան և գալ ելման դիրք: Հարկավոր է կատարել օրը 3 անագամ, ամեն մեկի ժամանակ 10 հատ: