«Գոռալ». FairWind հայկական ռոք խումբը նոր տեսահոլովակ է թողարկել (տեսանյութ)
Հանրաճանաչ FairWind հայկական ռոք խումբը ներկայացրել է իր նոր տեսահոլովակը` «Գոռալ» երգի հիման վրա: Ռոք բենդը ստեղծվել է 2007 թվականին, Երևանում, մի խումբ ընկերների կողմից, ովքեր տարիների ընթացքում նվագելով ռոք երաժշտության տարբեր ուղղություններ մշտապես մարդաշատ համերգներ են ունեցել Երևանում և Հայաստանի շրջաններում:
«Գոռալ» երգն անդրադարձ է մարդկային այն զգացմունքին, երբ էմոցիաների գերկուտակումից ցանկանում ես գոռալ, ճչալ կամ բացականչել:
Խմբի մենակատար Վարդգես Հովեյանը Life.panorama.am-ի հետ զրույցում նշեց. «Նոր մարդու աշխարհ ի հայտ գալուց առաջին ձայնը, որ լսվում է, գոռոցն է, ճիչը: Գոռալ երգի պարագայում այդ ճիչն ուղղված է սիրուն, երբ այդ զգացումի քանակից ցանկանում էս բացականչել»:
Երգի ձայնագրությունը խումբն իրականացրել է "Nkoogh" ստուդիայում, որի հիմնադիրն է «Կավիճ», «Vat Che» և «Սավարշավանա» նախագծերից լայն հանրությանը հայտնի Վաչե Ղարիբյանը, ում ստուդիայում շարունակաբար ձայնագրվում է FairWind-ը։ Տեսահոլովակի նկարահանումն իրականացրել է «Cinematic Production» ստուդիան։
Այժմ խումբն աշխատում է նոր հեղինակաին ծրագրի վրա և պատրաստվում է շարունակել համերգային շրջագայությունը Հայաստանի մարզերում, ինչպես նաև Արցախում: Տղաները խոսք տվեցին մոտ ապագայում հանդես գալ և նոր անակնկալներ մատուցել FairWind-ի երկրպագուների հոծ «ընտանիքին», ինչպես նրանց սիրում են անվանել խմբի անդամները: