Նադեժդա Սարգսյանը՝ Ռիտա Սարգսյանի հետ մտերիմ հարաբերությունների համար քննադատվելու մասին
Armlur.am-ը հարցազրույց ունի Հայաստանի մշակույթի վաստակավոր գործիչ Նադեժդա Սարգսյանի հետ: Զրույցից մի հատված ներկայացնում ենք ստորև.
-Վերջերս համացանցում հայտնվեց հոլովակ՝ Ձեր ծննդյան տոնից, որին ներկա էր նաեւ ՀՀ առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանը։ Դուք նրա հետ շատ ջերմորեն շփվում էիք, երգում էիք, պարում։ Շատերը դա որակեցին որպես շողոքորթություն, իշխանական էլիտային հաճոյանալու քայլ։ Ի՞նչ կասեք։
-Վատ մարդը միշտ էլ վատ է մտածում։ Պետք է լավը մտածես, որ լավ լինի։ Ի դեպ, ասեմ, որ ծննդյանս տոնը կազմակերպել էին մեր քոլեջի դասախոսներն ու ուսանողները, դա մեծ անակնկալ էր ինձ համար։ Իսկ, ընդհանրապես, միշտ պետք է հարգել մեր ղեկավարին։ ԱՄՆ-ի նախագահական ընտրություններում ով հաղթում է՝ ասում են՝ ինքը մեր նախագահն է, առաջնորդը։ Մենք էլ պետք է այդ մշակույթն ունենանք, իմանանք՝ ինչպես պետք է մեզ պահենք։ Ես գիտեմ, որ այսօր բոլորիս վիճակը բարդ է, բայց սա էլ կհաղթահարենք, ուղղակի պետք է պոզիտիվ մտածել։
Ամո՛թ քննադատողներին, մեր առաջին տիկինն էլ է մարդ, ստեղծագործ մարդ, կանգնած է արվեստի կողքին, քանի անգամ եղել է՝ իմ սխալն էլ է ուղղել։ Այնքան ենք լսել մեր մասին վատը, որ նույնիսկ չեմ էլ ուզում ուշադրություն դարձնել։ Դա, իհարկե, մեզ տխրեցնում է, բայց վատն այն է, որ հարեւաններին են ուրախացնում, մեր թշնամուն են ուրախացնում։ Պետք է ամեն ինչ անենք, որ թշնամին չուրախանա։ Ի՞նչ վատ է, որ մեր երկրի առաջին տիկինը մեր կողքին է, մեր երեխաների կողքին է։ Ես դրանից միայն ուրախանում եւ ուժեղանում եմ։