ՈԻՇԱԴՐՈՒԹՅՈՒՆ նորակոչիկների ընտանիքներին. Ինչ անվճար բժկական արտոնություններից կարող եք Դուք օգտվել
ArenaNews.am կայքը շարունակում է Arena-իրավունք շարքն՝ այս անգամ հարկ համարելով իրազեկել նորակոչիկների ընտանիքի անդամներին այն մասին, թե ինչ անվճար բուժօգնություն ու սպասարկում կարող են ստանալ լ նրանք ՀՀ տարածքում գործող բուժհաստատություններում:
Նորակոչիկի ծառայության անցնելուց անմիջապես հետո, նրա ընտանիքի անդամները ստանում են օրենքով ամրագրված որոշակի արտոնություններ, որոնցից մեկը թերևս զինծառայողի ընտանիքի անդամներին անվճար տրամադրվող բժշկական արտոնություններn են: Սրա մեջ ներառվում է և՛ անվճար հետազոտությունները և՛ անհրաժեշտության դեպքում նաև վիրահատությունները, որոնցից զինծառայողի ընտանիքի անդամները կարող են օգտվել զինծառայողի ծառայության 2 տարիների ընթացքում:
Զինծառայողի ընտանիքի անդամը հենց ինքն է ընտրում, թե որ բուժհաստատությունում կուզենա հետազոտվել կամ վիրահատվել. Նա կարող է ընտրել այն բուժհաստատությունները, որոնք այդ տարի կնքել են պայմանագիր Պաշտպանության նախարարության հետ: Ի դեպ, որպես կանոն, այդ ցանկում ընդգրկված են լինում ՀՀ բոլոր առաջատար բուժհաստատությունները: