Հայկ Մարությանը ուղիղ եթերում հրապարակեց քաղաքապետարանի պաշտոնյաների ստացած պարգեւավճարների չափը
Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը ֆեյսբուքի իր էջում ուղիղ եթերում հրապարակել է քաղաքապետարանի պաշտոնյաների ստացած պարգեւավճարների չափը։ Նրա խոսքով, քանի որ դեկտեմբերին ինքը ընդամենը 2 ամսվա քաղաքապետէ  եղել, որոշում է կայացվել պարգեւավճարները հատկացնել այնպես, ինչպես կլանավորած է եղել 2017 թվականին եւ հաստատված 2018 թվականի բյուջեով։
«Այդպես էլ արվեց, մի վերապահումով։ Ես հանձնարարեցի, որպեսզի պարգեւավճար ստանան քաղաքապետարանի բոլոր աշխատակիցները, քանի որ կային աշխատակիցներ, որոնք տարիներ ի վեր չէին ստանում այդ գումարները։ Այնուհետեւ մտածում էինք այս ցուցակի հրապարակման մասին։ Իրավաբաններն ինձ խորհուրդ տվեցին հարցում անել Արդարադատության նախարարություն, թե արդյոք այս ցուցակը հրապարակելով մենք չենք հրապարակում մարդկանց անձնական տվյալները։
Արդարադատության նախարարությունից եկավ պատասխան, որ այո, այս ցուցակը պարունակում է անձնական տվյալներ, բայց մյուս կողմից դա հանրային ինֆորմացիա է»,-ասաց Հայկ Մարությանը՝ հավելելով, որ քանի որ կա նաեւ հանրային մեծ պահանջ այդ ցուցակը հրապարակելու, ինքը որոշել է հրապարակել այն։
Ըստ այդմ, Երեւանի քաղաքապետի առաջին տեղակալը ստացել է 956 հազար դրամ, որն առանց հարկերի անում է 688 հազար դրամ։
Քաղաքապետի տեղակալ Հայկ Սարգսյանի պարգեւավճարը եղել է 886 հազար դրամ, որն առանց հարկերի անում է 637 հազար դրամ։