Նա թաղեց հողի մեջ 42 դպրոցական ավտոբուսներ, որպեսզի ստեղծի պաշպանվելու համար նախատեսված բունկեր․ Այն ինչ ստացվեց վերջում ուղղակի տեսնել է պետք. Տեսանյութ
Երբ մարդկանց մոտ հանճարեղ մտքեր են առաջանում, նրանք ունակ են ամեն ինչի։ Կան մարդիկ, ովքեր պատրաստել են իրենց սեփական մեքենան, իրենց իսկ ձեռքերով։ Կան մարդիկ, ովքեր բունկեր են կառուցել, որպեսզի պաշտպանվեն միջուկային ապոկալիպսիսից։
Այսօր ուզում ենք հենց խոսենք վերջին նշվածի մասին, որը ստեղծվել է գետնի տակ։ Կանադացի այս տղամարդը ավելի քան 80 տարեկան է և իր կյանքի մեծ մասը, մոտավորապես կես դար նա ծախսել է բունկեր պատրաստելու համար, որը ըստ նրա կփրկի մարդկանց կյանքը 3-րդ համաշխարհային պատրեազմի հետևանքներից։
Այս ամենի միտքը առաջանալուց առաջ տղամարդը ապրում էր Չիկագոյում և աշխատում էր որպես էլեկտրիկ, սակայն երբ ԱՄՆ-ի նախագահ Ջոն Քենեդին խորհուրդ տվեց մարդկանց պաշտպանվել հնարավոր միջուկային հարվածից, տղամարդը որոշեց, որ ամենալավ տարբերակը այդ ամենից պաշտպանվելու համար՝ կամ քաղաքից գնալն է, կամ ավելի լավ է անգամ երկրից գնալ։
Իսկ թե ինչպես նա կառուցեց բունկերը, առաջարկում ենք դիտել տեսանյութում։