Օր 38. Ինչ է կատարվել վերջին ժամերին
Մի միլիարդատերը կարող է վերջ տալ Ուկրաինայում պատերազմին. Շոն Փենն աշխարհի մեծահարուստներին կոչ է արել Կիևի համար 12 կործանիչ գնել:
Ուկրաինայում հակամարտության կարգավորման բանալին գտնվում է Վաշինգտոնի, Բրյուսելի և Մոսկվայի ձեռքերում՝ Չինաստանի ԱԳՆ
Չինաստանը նպաստում է Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև բանակցություններին, սակայն նրա դերը չպետք է գերագնահատել, լրագրողներին ասել է Չինաստանի ԱԳՆ եվրոպական դեպարտամենտի տնօրեն Վան Լուտոնգը։
Բանակցությունների հինգ փուլն արդեն անցել է, և որոշակի առաջընթաց տեսանելի է, ասել է նա։ Բայց հակամարտությունը չի ավարտվի միայն այն պատճառով, այդպես է ասում Պեկինը, թեև Չինաստանը շարունակում է իր ներդրումն ունենալ կրակի դադարեցմանն աջակցելու համար:
Ուկրաինայում իրականացված հատուկ գործողության ամփոփումը ՌԴ ՊՆ-ից
▪️Նիկոլաևի շրջանում ազգայնականները ականապատել են Ալեքսանդրովսկայա հիդրոէլեկտրակայանը։ Նրանք նախատեսում են պայթեցնել այն, որի դեպքում 10-ից ավելի բնակավայրեր կհայտնվեն ջրհեղեղի գոտում, հայտնում է Մարդասիրական արձագանքման միջգերատեսչական համակարգող շտաբը։
▪️Կիևի մարզում Ուկրաինայի Զինված ուժերի ստորաբաժանումները խոշոր տրամաչափի հրետանային համակարգերից 2,5 ժամ շարունակ գնդակոծել են Նովայա Բասան բնակավայրը, ինչը հանգեցրել է բազմաթիվ զոհերի տեղի բնակիչների շրջանում։
▪️Ուկրաինայում նեոնացիստների կողմից պատանդ են պահվում գրեթե 6,5 հազար օտարերկրացիներ: