Պուտինը խելագարվել է, իսկ Զելենսկու ասածները միայն խնդիրներ են ստեղծում. Թրամփը քննադատել է ՌԴ և Ուկրաինայի ղեկավարներին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը խելագարվել է, իսկ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու ասածները միայն խնդիրներ են ստեղծում. երկրու երկրի ղեկավարների հրապարակավ քննադատությամբ է հանդես եկել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ մեկնաբանելով ՌԴ զանգվածային գիշերային հարվածն Ուկրաինայի տարածքի մեջ մասին:
«Ես չգիտեմ, թե ինչ է պատահել Պուտինին: Ես նրան վաղուց եմ ճանաչում: Մենք միշտ ընդհանուր լեզու ենք գտել: Պուտինի հետ ինչ-որ բան է պատահել: Նա խելագարվել է, անտեղի  սպանում է շատ մարդկանց և ոչ միայն զինվորների։ Հրթիռներն ու ԱԹՍ-ները գնդակոծվում են Ուկրաինայի քաղաքները՝ առանց որևէ պատճառի։ Նմանապես, նախագահ Զելենսկին ոչ մի լավություն չի անում իր երկրին: Նրա բերանից դուրս եկած ամեն բառ խնդիրներ է առաջացնում, ինձ դա դուր չի գալիս և ավելի լավ է դադարեցնել: Սա պատերազմ է, որը երբեք չէր սկսվի, եթե ես լինեի նախագահ: Սա Զելենսկու, Պուտինի և Բայդենի պատերազմն է, այլ ոչ թե «Թրամփինը», ես միայն օգնում եմ մարել մեծ ու տգեղ հրդեհները, որոնք սկսվել են կոպիտ անգործության և ատելության միջոցով», - նշել է Թրամփը:
Կիրակի գիշերը ՌԴ ԶՈւ-ն համակցված հարձակում է իրականացրել Ուկրաինայի վրա՝ օգտագործելով 367 օդային հարձակման զինատեսակ: Դրանց մեծ մասը խոցվել է Ուկրաինայի հակաօդային պաշտպանության համակարգերի կողմից։ ՌԴ-ն կիրառել է 298 հարվածային անօդաչու թռչող սարք, ինչպես նաև տարբեր տեսակի 69 բալիստիկ և թևավոր հրթիռ։ ՀՕՊ-ը խոցել է 45 X-101 և «Կալիբր» թևավոր հրթիռներ։ Նաև մարտական ​​գործողությունների արդյունքում վնասազերծվել է հակառակորդի 266 Shahed անօդաչու թռչող սարք։