Exclusive. «Հայ մայրերն ու կանայք իրենց հոգատարությամբ տարբերվում են մյուս ազգություններից». Ավրաամ Ռուսո
Ռուսական շոու-բիզնեսի հայկական արմատներով հայտնի երգիչ Ավրաամ Ռուսոն բացի երգեր ձայնագրելուց՝ այս շրջանում նոր գործունեություն է ծավալում: Երգիչն այժմ աշխատում է իր առաջին՝ «В поисках истины» գրքի վրա, որի մանրամասներն առաջինը պատմել է NEWS.am STYLE-ին:
Ավրաամը չի մոռացել նաեւ մայրության եւ գեղեցկության տոնի մասին եւ իր բարեմաղթանքն է հղել հայ կանանց ե աղջիկներին:
Երգչի հետ բացառիկ զրույցի մանրամասները՝ ստորեւ.
-Ավրաամ, երբվանի՞ց եք սկսել աշխատել  «В поисках истины» գրքի ստեղծման վրա:
-4 տարի առաջ գիրք գրելու մտադրություն ունեցա: Այդ տարիների ընթացքում հավաքեցի մտքի, հոգեւոր աշխարհիս պաշարը: Տարիներ տեւեց, որպեսզի ավարտին հասցնեմ այս աշխատանքը, քանի որ հազար մտքերից մի գիրք ստեղծվեց:
-Ինչի՞ մասին է այն:
-Գիրքն ունի հոգեւոր ուղղություն, բայց դրա սկիզբն իմ մասին է. ներկայացնում եմ իմ եւ իմ ընտանիքի ծագումը, թե ինչու մենք հեռացանք հայրենիքից եւ այլն: Ցանկանում եմ, որ յուրաքանչյուր ընթերցող ոգեշնչվի ու ոգեւորվի այն կարդալիս:
-Ի՞նչը Ձեզ ոգեշնչեց գրելու ընթացքում:
-Այս գիրքը գրելուն ինձ ոգեշնչել է մարդկության հանդեպ սերը: Ցանկացել եմ կիսել տարիների ընթացքում տարբեր երկրներից, տարբեր վանքերից կուտակածս պաշարը, որպեսզի այն միայն իմ ներսում չմնա, այլ ներկայացվի բոլորին:
-Ե՞րբ եք նախատեսում իրականացնել գրքի շնորհանդեսը:
-Կարծում եմ՝ մոտ մեկ ու կես ամսից կկայանա շնորհանդեսը: Նախապատրաստական աշխատանքները շատ երկար ժամանակ խլեցին: Տեխնիկական փոքրիկ դժվարություններ կային, բայց, փառք Աստծո, ամեն ինչ անցավ: Հենց ամեն ինչ լիարժեք պատրաստ լինի, կկազմակերպենք շնորհանդես, որի ընթացքում ես նաեւ կստորագրեմ գրքի շապիկին:
-Գիրքը Հայաստանում ներկայացնելու մտադրություն ունե՞ք:
-Անշուշտ, ջանքեր կգործադրեմ, որպեսզի Հայաստանում էլ ներկայացնենք գիրքը: Բայց կցանկանայի, որ այն թարգմանվեր հայերեն եւ օրհնվեր Մոսկվայում՝ սրբազանի կողմից: Ուզում եմ թարգմանությունից հետո այն ներկայացնել աշխարհի տարբեր կողմերում սփռված հայությանը:
-Անցնենք Ձեր երաժշտական գործունեությանը. անցած տարի հայ երկրպագուներին ուրախացրեցիք հայալեզու կատարումներով: Այս տարի նման անակնկալներ սպասսվո՞ւմ են:
-Այս շրջանում հայերեն երգերի ձայնագրման աշխատանքները հետաձգել եմ, բայց շատ շուտով ձեզ կներկայացնեմ մի շատ գեղեցիկ երգ, որը ցանկանում եմ՝ ունենա հայերեն եւ ռուսերեն տարբերակներ: Ռուսերենն արդեն պատրաստ է, հայերնն էլ առաջիկայում կլինի: Ես ամեն գնով պետք է ձայնագրեմ հայերեն ալբոմս: Աստված տա՝ ամեն ինչ ստացվի:
-Երաժշտական ի՞նչ նորություններ սպասենք  Ձեզանից:
-Նոր տեսահոլովակ ենք նկարահանում: Կարծում եմ՝ մյուս ամսվա մեջ կավարտենք նկարահանման աշխատանքները: Բացի դա, շատ նոր երգեր ունեմ, որոնք սպասում են ձայնագրության: Անշուշտ, ես առաջին հերթին երգիչ եմ, ոչ թե գրող… միակ խնդիրն այն է, որ շատ գործ ունենք, բայց ավելի քիչ ժամանակ...
-Ավրաամ, քանի որ այսօր Ապրիլի 7-ն է, կարծում եմ՝ կլինի մաղթանք, որը կցանկանայիք հղել հայ մայրերին եւ, առհասարակ, հայուհիներին:
-Մեր սիրելի հայ մայրերին եւ մեր հայ գեղեցկուհիներին մաղթում եմ, որ միշտ նույնքան կանացի եւ հոգատար լինեն: Հենց այդ հատկանիշներով են հայ մայրերն ու կանայք տարբերվում մյուս ազգություններից: Շնորհավորում եմ ձեր տոնը եւ մաղթում առողջություն: Թող Աստված բոլորիդ պահապան լինի: