Կգուշակե՞ք, թե ով է լուսանկարում պատկերված փոքրիկը
Ծնվելիս նրա դեմքի նյարդային հանգույցները վնասվեցին, և արդյունքում նրա այտը, շրթունքները և լեզուն այդպես էլ պարալիզացված մնացին:
Երբ նա 11 տարեկան էր, նրա ծնողներն ամուսնալուծվեցին: 13 տարեկանում նա արդեն փոխել էր 10 դպրոց, որովհետև նրան պարբերաբար հանում էին դպրոցից՝ վատ վարքի համար:
Դպրոցում նրան մշտապես ծաղրում էին անհասկանալի խոսելու և կարճահասակ լինելու համար:
Մինչև 24 տարեկան նա աշխատում էր որպես կենդանաբանական այգու վանդակներ մաքրող, շվեյցար և անվտանգության աշխատակից՝ ռեստորանում:
Նա միշտ երազում էր դերասան դառնալ, բայց արտաքինի ու խոսքային բարդույթների համար նրան դերեր չէին տալիս:
Նա դիմել է ավելի քան 300 ստուդիաների՝ ամեն մեկին առնվազն 4 անգամ, բայց ամեն ինչ ապարդյուն էր, ոչ ոք չէր ուզում նրան որևիցե էական դեր տալ:
24 տարեկանում հայտնվելով ֆինանսական անելանելի դրության մեջ՝ նա նկարահանվում է պոռնոֆիլմում:
30 տարեկանում նա, առանց կնոջը հարցնելու, վաճառում է նրա ոսկեղենը, ինչի պատճառով կինը վերցնում է մեկամյա զավակին ու հեռանում նրանից:
Հետո նա 50 դոլարով վաճառեց իր շանը, քանի որ նրան կերակրելու գումար չուներ:
Նույն թվականին նա բարում նստած բոքս էր նայում, երբ նրան այցելեց մուսան, և նա երկու օրում ֆիլմի սցենար գրեց, որը վաճառեց 25000 դոլարով՝ պայմանով, որ գլխավոր դերում հենց ինքը պետք է խաղա:
Ֆիլմը հսկայական հաջողություն ունեցավ և անգամ առաջադրված էր Օսկար մրցանակի 10 անվանակարգերում: Բացի դրանից՝ այն բերեց միլիոնավոր դոլարներ մեր հերոսին: