«Մինչև հիմա չեմ հավատում, որ հաղթել եմ և Հայաստանը ներկայացնում եմ Եվրատեսիլ մրցույթում».Արծվիկ
Այս տարի Հայաստանը Եվրատեսիլ մրցույթում ներկայացնելու է Արծվիկը, ում անունը հայտնի դարձավ Դեպի Եվրոտեսիլ նախագծի ընթացքում: Պատրաստ է երգչուհու երգը և տեսահոլովակը, իսկ այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ՝ «Եվրատեսիլ»-ի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը, «Fly with me» երգի և երաժշտության հեղինակ, կոմպոզիտոր Լիլիթ Նավասարդյանը պատասխանեցին մի քանի հարցերի:
Ինչպես Արծվիկը նշեց, «Եվրատեսիլ»-ին մասնակցելու երազանք վաղուց է ունեցել և անգամ երազ է տեսել.«Անցած տարի երազ եմ տեսել, որ եվրատեսիլյան բեմի վրա եմ, ու տեսա, որ մցրույթ է Հայաստանում, որոշեցի գալ ու մասնակցել: Մինչև հիմա չեմ հավատում, որ հաղթել եմ ու Հայաստանը ներկայացնելու եմ»:
«Եվրատեսիլ»-ի հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար  Գոհար Գասպարյանն էլ նշեց, որ աննախադեպ է եղել Արծվիկի ընտրությունը, քանի որ և՛ թիմը, և՛ հանդիսատեսը նրան չեն ճանաչել: Կոմպոզիտոր Լիլիթ Նավասարդյանը ով երգի և երաժշտության հեղինակն է, նշեց որ երգը ստեծվել է ամուսնու՝ Լևոն Նավասարդյանի հետ:  «Մեզ համար կարևորն արտիստն է, նրան շահեկան կողմից ներկայացնելը` ներառելով իր ամբողջ ուժերը, որպեսզի նա հնարավորություն ունենա տարբերվել մյուս երկրներից: Ես ինքս ինձնից այսպիսի երգ չէի սպասում, ներշնչեց ինձ Արծվիկի ձայնը, կային էթնիկ հնչերանգներ, որոնք դարձան ինձ համար սկզբնաղբյուր»:
«Եվրատեսիլի» կազմակերպիչը տեղեկացրեց նաև, որ այս տարի ևս բեմադրությունը ստեղծել է շվեդ ռեժիսոր Սաշա Ժան-Բափտիստը: «Նրանը չէ ամբողջական բեմադրւթյունը, թիմային է, մենք տարբեր առաջարկներ ենք ներկայացնում, որն էլ նա վերածում է հեռուստատեսային շոուի: Մենք շատ կուզեինք աշխատել հայ մասնագետների հետ, սակայն դեռևս չենք հանդիպել մեկին, որը շատ բաներ կկարողանա հաշվի առնել և ունենա փորձ, հատկապես` եվրատեսիլյան, քանի որ ուղիղ եթեր է ու պետք է ամեն ինչի պատրաստ լինել: Այս անգամ էլ մենք վստահելի ձեռքերում ենք»,- փոխանցեց Գոհար Գասպարյանը:  Հիշեցնենք, որ մրցույթն այս տարի կանցկացվի մայիսի 9-ին, 11-ին և 13-ին Կիևում: Արծվիկը ելույթ կունենա մայիսի 9-ին՝ 1-ին կիսաեզրափակչի ընթացքում: