Գրիգորի Լեպսն ու Ստաս Պյեխան պատմել են, թե ինչպես են հաղթահարել թմրանյութից կախվածությունը
Մի քանի օր առաջ Անդրեյ Մալախովն իր շոուում պատմեց այն մասին, որ հայտնի հեռուստահաղորդավար Դանա Բորիսովան արդեն մի քանի տարի տառապում է ալկոհոլային եւ թմրանյութերի նկատմամբ կախվածությունից: Դանան մեկնել է Թայլանդ՝ բուժվելու, իսկ ռուսական էստրադայի մի քանի աստղեր որոշել են պատմել, թե ինչպես են հաղթահարել թմրանյութերից եւ ալկոհոլից կախվածությունը:
Գրիգորի Լեպսն իր կարիերան սկսել է ռեստորաններում հանդես գալուց: Նա երգել է Սոչիի հաստատություններից մեկում, շատ ոգելից է օգտագործել եւ անգամ հակում է ունեցել թմրանյութերի նկատմամբ:
«Իսկ ի՞նչ թաքցնեմ: Եղել է ալկոհոլ, եղել է թմրանյութ: Եղել է՝ թողել եմ: Հասկացա, որ դրանից ոչ մի օգուտ չկա, վնասն ավելի շատ է: Իսկ չափ ես չգիտեմ, դրա համար որոշեցի ընդհանրապես չխմել: Ինչպե՞ս հաղթահարել այս ամենը: Եթե ֆիզիկապես դժվար է՝ դիմիր բժիշկներին, որ օրգանիզմը մաքրեն: Կարեւորը հասկանալն է, որ մենք հոգով ուժեղ ենք, իսկ կախվածությունը թուլություն է, որը մեզ քայքայում է: Թմրանյութերից նույնպես հեշտությամբ ձերբազատվեցի: Ամենագլխավորը՝ կամքի ուժն ու ցանակությունն է», – համոզված է Լեպսը:
2009-ին Վլադ Տոպալովը հրապարակավ խոստովանեց, որ նույնպես զվարճացել է թմրանյութերով: «Ես խոստովանեցի, որ սխալ եմ թույլ տվել եւ հաղթահարեցի այն: Ուզում եմ հանրության ուշադրությունը հրավիրել այն բանին, որ նման մարդկանց պետք է օգնել, ոչ թե տհաճությամբ նայել»,- հայտարարել է Տոպալովը:
Նմանատիպ իրավիճակում է հայտնվել հայտնի կատարող Ստաս Պյեխան՝ լեգենդար Էդիտա Պյեխայի թոռը:
«Սկզբում ես ինձ համար հեղինակություններ էի փնտրում դրսում, հետո իմ կյանքում հայտնվեցին տարբեր արգելված միջոցներ: Դրանց շնորհիվ սկզբնական շրջանում ես ինձ բավականին վաստահ էի զգում: Ծնողներս հաճախ տանը չէին լինում, եւ ներսումս սեւ անցք ու դատարկության զգացողություն էր: Միջոցները ինչ-որ ժամանակ այդ անցքը փակում էին: Երբ ընտանիքս իմացավ՝ ինչ է կատարվում ինձ հետ՝ ուղարկեցին Անգլիա: Ես սրտի երեք կաթված եմ տարել, միայն հրաշքով է հաջողվել ապրել»,- Ստասի խոսքերն է մեջբերել «Կոմսոմոլսկայա պրավդան»: