«Ամեն անգամ այս տեսահոլովակը դիտելիս հուզվում եմ ու լացում». Սոնա Շահգելդյանը՝ նոր աշխատանքի եւ որդու մասին
Օրերս երգչուհի Սոնա Շահգելդյանը երաժշտասերներին ներկայացրեց նոր երգ եւ տեսահոլովակ: «Իմ հավերժություն»՝ այսպես է կոչվում երգչուհու նոր աշխատանքը, որի հեղինակներն Արսեն Բարսամյանն ու Գայանե Ավետիսյանն են, իսկ տեսահոլովակի ռժիսորը Ռուբեն Գրիգորյանն է:
NEWS.am STYLE-ը զրուցել է երգչուհու հետ նոր աշխատանքի, ստեղծագործական նորությունների եւ որդու՝ Արթուրի մասին:
«Ես ինքս եմ որոշել, որ հենց այս երգի հիմա վրա պետք է լինի տեսահոլովակ։ Այսպիսի երգ, կարծում եմ, դեռ չէր եղել. թե գործիքավորումը, թե երգը, թե խոսքերը՝ ամեն ինչ շատ համահունչ է: Երգի անվանումը եւս ես եմ որոշել»,-նշեց երգչուհին՝ պատմելով նաեւ, թե ինչպես է ստեղծվել «Իմ հավերժություն» կոչվող ստեղծագործությունը.
«Երգն արդեն գրված էր, երբ մի օր գործով գնացի իմ լավ ընկերոջ՝ տաղանդավոր Արսեն Բարսամյանի մոտ, որը երգեր է հեղինակում եւ գործիքավորում է կատարում։ Հարցրեցի՝ արդյոք լավ երգ ունի՞ ինձ համար, նա էլ ինձ ներկայացրեց տվյալ երգը, որը հենց սկզբից էլ հավանել եմ ու ասել, որ պետք է երգեմ այն: Երգը լավն էր ու շատ կարեւոր։ Հետագայում Գայանե Ավետիսյանը գրեց խոսքերը, եւ որոշեցինք, որ այն պետք է ունենա տեսահոլովակ, որի ռեժիսորը շատ տաղանդավոր Ռուբեն Գրիգորյանն է, իսկ պրոդյուսերն իմ շատ սիրելի Սերժ Գաբյանն է»,-ասում է Սոնան՝ խոստովանելով, որ չի սիրում միօրինակությունը, ինչի պատճառով էլ որոշել է ներկայանալ մի փոքր տարբեր կերպարով.
«Ես տարբեր ոճերի երգեր եմ երգում, կարծում եմ՝ ինձ մոտ դա ստացվում է: Չեմ սիրում նույնատիպ բաներ անել։ Ինձ շատ հոգեհարազատ է այս ոճը. թե կերպարս, թե ամեն ինչ շատ հոգեհարազատ են ինձ: Պարուհին հրաշալի է, խոսքեր չունեմ…Ես եմ որոշել, որ այնտեղ պետք է անպայման լինի Աիդա Սիմոնը. նրա հետ կապված էլի շատ ծրագրեր կլինեն: Ամեն անգամ այս երգը լսելիս եւ տեսահոլովակը դիտելիս հուզվում եմ ու լացում…չգիտեմ՝ ինչու: Շատ-շատ լավ արձագանքներ եմ ստացել»:
Իր կարիերայի ընթացքում Սոնան հեռուստադիտողին կարողացել է գերել ոչ միայն իր հզոր ձայնով, այլեւ կատակերգություններում իր հումորային կերպարներով: Երգչուհուց հետաքրքրվեցինք՝ արդյոք առաջիկայում նոր դերով հանդես չի՞ գալու.
«Իհարկե, հետագայում կլինեն ֆիլմեր, որտեղ կրկին կնկարահանվեմ»,-նշեց նա:
Այսօր Սոնան ակտիվ աշխատանքից զատ՝ զբաղվում է նաեւ որդու դաստիարակությամբ. երգչուհուն խնդրեցինք մի փոքր պատմել փոքրիկ Արթուրի մասին.
«Որդիս իմ ամեն ինչն է, իմ աշխարհն է։ Կյանքս շատ է փոխվել: Շատ ժպտերես, խելացի, շարժուն, հասկացող բալիկ է, հստակ բնավորության գիծ ունի: Ժամանակիս մեծ մասը նրա հետ եմ անցկացնում: Փառք Աստծո՝ հասցնում եմ ամեն ինչ:
Ի դեպ, եւս մեկ տեսահոլովակ եմ պատրաստել, որը հասանելի կլինի հունիսին: Այն շատ գեղեցիկ է: Անընդհատ աշխատում եմ: Ես սիրով ու իմ ուժերով եմ հասել ամեն ինչի: Իմ ունեցածի համար շնորհակալ եմ Աստծուն: Չեմ սիրում ագահ մարդկանց: Հպարտ եմ, որ ամեն ինչի հասել եմ ինքնուրույն՝ ընտանիքիս հետ միասին»,-նշեց Սոնան: