Աղքատ տղա է, ով պայքարում է ոչ միայն իր սիրո, այլև արդարության համար. Բեն Ավետիսյան
LifestyleLife.panorama.am-ը գրում է.
Սեպտեմբերի 1-ից հայկական արտադրության սերիալներին կավելանա ևս մեկը, որն իր բնույթով տարբերվելու է նրանով, որ սյուժետային զարգացումները տեղի են ունենալու ոչ թե հերոսուհու, այլ հերոսի հետ: Գլխավոր հերոսին մարմնավորում է դերասան Բեն Ավետիսյանը, ով Life.panorama.am-ին մանրամասներ է պատմել:
«Երբ առաջարկ ստացա այս ֆիլմում նկարահանվելու, անմիջապես համաձայնեցի, քանի որ այն առաջին հերթին ինձ համար էր նորություն, գլխավորը` խաղալու շատ բան կար: Հեռուստասերիալը զարգանալու է իմ հերոսի շուրջ. Նա աղքատ տղա է, ով պայքարում է ոչ միայն իր սիրո, այլև գոյության կռվի, արդարության, չարության դեմ: Հերոսիս անունը Ալեն է, նա շատ է տարբերվում իմ վերջին կերպարից` Արամից: Ի տարբերության նրա` Ալենը կռվարար է, կյանքի նկատմամբ այլ հայացքներ ունի, այսպես ասած, դրսի կյանքով է ապրում: Սա շատ համով կերպար է, ում, ըստ իս, հեռուստադիտողը կսիրի»,- պատմեց Բենը: