Աստղային զույգեր, որոնց սիրավեպը սկսվել է ընկերությունից. լուսանկարներ
Շատ հոգեբաններ համոզված են, որ  ընկերությունը լավ հիմք է սիրային ամուր հարաբերությունների համար։ Համաձայն հետազոտության՝ զույգերը, ում հարաբերությունները սկսվել են  ընկերությունից, ավելի ճկուն են լինում կռիվների ժամանակ և ավելի շատ են վստահում միմյանց։
Քեյթ Միդլթոն և արքայազն Ուիլյամ։ Քեյթն ու Ուլիյամը եղել են համակուրսեցիներ, և միայն երկրորդ կուրսում է, որ արքայազնը ուշադրություն է դարձրել Քեյթի վրա, իսկ ամբողջությամբ Քեյթի հմայքի հարվածի տակ վերջինս հայտնվել է, երբ Քեյթը ցուցադրել է կիսաթափանցիկ զգեստ։
Քիմ Քարդաշյան և Քանյե Ուեթս։  Քանյե Ուեսթի հետ Քիմը ծանոթացել  երեկոներից մեկի ժամանակ, սակայն այդ ժամանակ ռեպերը հանդիպում էր դիզայներ Ալեքսիսի Պայֆերի հետ։  Մի քանի տարի շարունակ նրանք շփվել են որպես լավ ընկերներ։ Երբ Քիմը նշանադրվել է  բասկետբոլիստ Քրիս Համֆրիզի հետ, Ուեսթը հասկացել է, որ սիրահարվել է  Քարդաշյանին։ Քարդաշյանի՝  Համֆրիզից բաժանումից հետո, Քանյեն նրան ժամադրության է հրավիրել։  2012թ-ի դեկտեմբերին նրանք հայտարարեցին, որ ծնողներ են դառնալու։
Սինդի Քրոուֆորդ և Ռենդի Հերբեր։ Նրանք ծանոթացել են իրենց կարիերիայի սկզբում։ Մի շարք նկարահանումների միասին հանդես գալով  նրանք հասկացել են, որ նրանց մոտ ավելի է ստացվում ընկերություն անելը։ Իսկ հետո Սինդին հանդիպել է Ռիչարդ Գիրին և նրա հետ ամուսնացել, Գիրի հետ բաժանումից հետո, Քրոուֆորդը որոշել է  սիրելին ամուսնության առաջարկություն անել։ Ադյունքում նրանք 19 տարի միասին են և ունեն երկու երեխա։
Միլա Կունիս և Էշթոն Քեչեր։ Նրանք երիտասարդ տարիքում միայն ընկերություն են արել, նրան լուսանկարահանվել են «70-ականների շոու» սերիալում, որտեղ և տեղի է  ունեցել նրանց առաջին համբույրը։  Դեմի Մուրի հետ բաժանումից հետք, Էշթոնը և Միլան սկսել են հանդիպել։ Նրանք հիմա ունեն երկու երեխա։
Պենելոպա Քրուզ և Խավիեր Բարդեմ։ Նրանք դեռ ծանոթացել էին 1982 թվականին։ Այն ժամանակ Խավիերը հանդիպում էր թարգմանչուհու հետ,  իսկ Պենելոպան հանդիպում էր Թոմ Քրուզի հետ։ Դերասանները ընկերություն են արել ավելի քան 25 տարի, մինչև Վուդի Ալենը նրանց չհրավիրեց «Վիկի Քրիստինա Բարսելանո» ֆիլմում խաղալու և ֆիլմի սցենարը իրականություն դարձրեց նրանց սիրավեպը, նրանք 2010 թվականին ամուսնացել են։ Ունեն երկու երեխա։
Գվեն Ստեֆանի և Բլեյկ Շելտոն։ Նրանց երկու միավորեց «Голос» շոուն, նրանց ավելի շատ միավորում էր այն, որ երկուսն  էլ ամուսնալուծվել էին։ Նրանք արդեն միասին են, բայց դեռ պաշտոնապես չեն ամուսնացել։
Նիկի Ռիդ և Իան Սոմերհոլդեր: Այս զույգի միջև սիրավեպ սկսվել է  2014 թվականին,  իսկ մինչև այդ նրանք մտերիմ ընկերներ էին։ 2015թ-ին նրանք իրենց հարաբերություններն օրինականացրեցին։