Սա մեր նշանադրության երգն էր. Դավիթ Աղաջանյանը` սիրելիի հետ տեսահոլովակ նկարահանելու մասին
Life.panorama.am-գրում է.
Արդեն հայտնի է, որ դերասան Դավիթ Աղաջանյանը եւ երգչուհի, դերասանուհի Աննա Դովլաթյանը, ովքեր այս տարի նշանադրվեցին, համատեղ զուգերգով են պատրաստվում ներկայանալ: Այսօր Դավիթը Life.panorama.am-ին է պատմել սիրելիի հետ երգելու գաղափարի եւ առաջիկա անելիքների մասին:
«Սա մեր նշանադրության երգն էր` մեր երգը, որը ես ու Աննան անակնկալ կերպով ներկայացրինք, իսկ որոշ ժամանակ անց արդեն նա առաջարկեց, որպեսզի միասին երգենք: Սկզբում ես դեմ էի, քանի որ պատկերացնում էի մարդկանց արձագանքը, սակայն Աննան իր ոգեւորությամբ համոզեց ինձ. նա վստահ էր, որ ամեն ինչ լավ կլինի, ես էլ որոշեցի համաձայնել ու փորձել»,- խոսելով իր` երգելու որոշման մասին` պատմեց Դավիթ Աղաջանյանը:
Դերասանի խոսքով` տեսահոլովակի գաղափարն արդեն իրեն է պատկանում:
«Երբ երգը կար, Աննային անակնկալ կերպով առաջարկեցի, որ այն նաեւ տեսահոլովակ ունենա, որը հնարավորություն կտար ներկայանալ նաեւ լայն մասաներին: Կրկին շատ չանցած` անցանք գործի: Ասեմ, որ ռեժիսոր Արսեն Երեմյանը բավականին հետաքրքիր է կառուցել տեսահոլովակը»,- նշեց նա, իսկ հարցին, թե արդյոք տեսահոլովակի սյուժեն եւս կպատմի իրենց սիրո մասին, պատասխանեց.
«Այ դա ուզում եմ անակնկալ մնա, միայն ասեմ, որ շատ հետաքրքիր ու սիրով լի սյուժե է սպասվում, որը մի քանի օր անց կներկայացնենք հանրությանը»:
Հետաքրքրվելով, թե Դավիթ Աղաջանյանը դերասանի կարիերայից զատ մտադրություն ունի՞ արդյոք նաեւ երգարվեստում իրեն փորձել, հավելեց.
«Այս հարցի շուրջ դեռ վաղ է խոսելը: Սա քայլ էր, որը չգիտեմ, թե ինչպես կընդունվի հանրության կողմից: Ամեն ինչ ժամանակը ցույց կտա: Ինձ համար կարեւոր են արձագանքները եւ ես հույս ունեմ, որ մարդիկ կընկալեն այն մեծ ջերմությունը, որ ներդրել եմ այս աշխատանքում»:
Դավիթ Աղաջանյանն այս շրջանում նկարահանվում է «Շանթ» հեռուստաընկերության «Էլենի օրագիրը» հեռուստասերիալում:
«Շարունակում եմ աշխատել իմ սիրելի անձնակազմում, սերիալը դեռեւս նոր ու հետաքրքիր զարգացումներ ունի: Ամեն ինչ շատ հարթ ու անխոչընդոտ է ընթանում: Դե իսկ արդեն հաջորդ տարվա սկզբին սպասվում են նոր աշխատանքներ, որոնց մասին կխոսեմ ավելի ուշ»,- ավարտեց նա: