Россия и Иран с 1 апреля приступят к реализации проекта ж/д линии Решт - Астара Вэнс: возможное ядерное оружие Ирана не должно попасть в третьи руки Ватикан не войдет в состав Совета мира по Газе В Иране в отношении протестующих возбудили не менее 23 тысяч уголовных дел Глава крупнейшего в Европе завода по производству вооружения: Война в Украине не закончится в 2026 году Центральный комитет АРФ Дашнакцутюн в Греции: Считаем неуместным встречаться с президентом Армении Билл Гейтс обсудил в Китае сельское хозяйство, медицину и сферу ИИ Послание Католикоса: Наши души тревожатся из-за многочисленных нападок на нашу Святую Церковь Архиепископа Микаэла Аджапахяна 17 февраля выпишут из больницы Власти Армении передали Австрии обвиняемого в совершении краж гражданина
Ռոբերտ Քոչարյանը խուճապի մեջ է. Ինչ է կատարվել…
«Չորրորդ իշխանություն» թերթը գրում է. «ՉԻ» տեղեկություններով` այս օրերին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը խուճապային տրամադրության մեջ է:
Նա տագնապում է անգամ այն մտքից, որ վարչապետ դարձած Նիկոլ Փաշինյանը կարող է քննարկման դնել Մարտի 1-ի իրադարձությունները, բացահայտել և պատժել մեղավորներին:
«ՉԻ» աղբյուրների փոխանցմամբ Քոչարյանը որոնում է այնպիսի մարդու, որը կարող է պայմանավորվել Փաշինյանի հետ Մարտի 1-ի հետ կապված:
Պայմանն այսպիսին էչանդրադառնալ 2008-ին կատարված իրադարձություններին, կամ անդրադառնալու դեպքում վերապահումով մոտենալ իր գործոնին, շրջանցելով իր անձի հետ կապված դրվագները:
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը НТВ հեռուստաալիքի կիրակնօրյա վերլուծական հաղորդման ռեպորտաժում մեկնաբանելով Հայաստանում ստեղծված իրավիճակը՝ ասել էր.
«Ի՞նչ է պահանջում Նիկոլ Փաշինյանը՝ ինձ իշխանություն տվեք հենց հիմա, անհապաղ: Իշխանությունը ճամպրուկ չէ, որ ինչ-որ մեկն այն վերցնի ու փոխանցի Նիկոլ Փաշինյանին:
Դա կոնկրետ մարդիկ են, խորհրդարանն է, պատգամավորական կորպուսն է, իրենք ունեն սեփական ինքնասիրություն և ստիպել, շանտաժ անել մարդկանց մեծ քանակով, ստիպել նրանց գնալ սեփական խղճի, հայացքների, քաղաքականության մասին ունեցած պատկերացումների դեմ, կարծում եմ, սա լիովին այլ ծայրահեղություն է»: