Fashion զրույց. Հայ աղջիկները շատ են տարբերվում. Հրանուշ Հակոբյան (Photo)
LifestyleWnews.am-ը գրում է.
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, երեկ Երևանում տեղի ունեցավ «Armenian Brands» SS 2017 ցուցադրությունը, որին ներկա էր ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը: Տիկին Հակոբյանը հետաքրքրությամբ ուսումնասիրում էր հայ դիզայներների աշխատանքները, հաճոյախոսություններ ու գովեստի խոսքեր ասում: Սփյուռքի նախարարի աչքից չվրիպեցին հայ գեղեցիկ մոդելներ, նրա հաճոյախոսությանն արժանացան նաև Wnews.am-ի աղջիկները: Տիկին Հակոբյանը կրում էր երկնագույն կոստյում, որը զարդարել էր թրենդային բրոշով:
Ցուցադրություններից հետո Սփյուռքի նախարարը Wnews.am-ի հետ կիսվեց իր տպավորություններով:
Ըստ Հրանուշ Հակոբյանի՝ չափազանց կարևոր էին հայկական զարդանախշերը, հայկական շունչը, որ կար հավաքածուում.
«Ինձ շատ դուր եկան հայկական գորգերի նախշերով հագուստները, հայկական բնապատկերներով պայուսակները, ինքս հաճույքով կկրեմ հայկական զարդանախշերով շարֆեր»:
Տիկին Հակոբյանը սեփական առաջարկն արեց հայ դիզաներներին. « Շատ գեղեցիկ կլիներ շարֆերի վրա պատկերել հայկական թռչնագիրը»:
Հրանուշ Հակոբյանը գոհ էր ցուցադրությունից «Տեսանք կյանքի բոլոր իրավիճակների համար նախատեսված հագուստ՝ առօրյա, դասական, երեկոյան: Յուրաքանչյուրը կարող է գտնել իր ոճին համապատասխան որևէ բան»: