Fashion զրույց. Հայ աղջիկները շատ են տարբերվում. Հրանուշ Հակոբյան (Photo)
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք,  երեկ Երևանում տեղի  ունեցավ «Armenian Brands» SS 2017  ցուցադրությունը, որին ներկա էր  ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը:  Տիկին Հակոբյանը  հետաքրքրությամբ  ուսումնասիրում էր հայ դիզայներների աշխատանքները, հաճոյախոսություններ ու  գովեստի խոսքեր ասում:  Սփյուռքի նախարարի աչքից չվրիպեցին  հայ գեղեցիկ մոդելներ, նրա հաճոյախոսությանն արժանացան նաև  Wnews.am-ի աղջիկները: Տիկին Հակոբյանը կրում էր երկնագույն կոստյում, որը զարդարել էր թրենդային բրոշով:
IMG_2811
Ցուցադրություններից հետո Սփյուռքի նախարարը Wnews.am-ի հետ կիսվեց իր տպավորություններով:
Ըստ Հրանուշ  Հակոբյանի՝ չափազանց կարևոր էին հայկական զարդանախշերը, հայկական շունչը, որ կար հավաքածուում.
«Ինձ շատ դուր եկան հայկական գորգերի նախշերով հագուստները, հայկական բնապատկերներով պայուսակները, ինքս հաճույքով կկրեմ հայկական զարդանախշերով շարֆեր»:
Տիկին Հակոբյանը սեփական առաջարկն արեց հայ դիզաներներին. « Շատ գեղեցիկ կլիներ շարֆերի վրա պատկերել հայկական թռչնագիրը»:
Հրանուշ  Հակոբյանը գոհ էր ցուցադրությունից «Տեսանք կյանքի բոլոր իրավիճակների համար նախատեսված հագուստ՝ առօրյա, դասական, երեկոյան: Յուրաքանչյուրը կարող է գտնել իր ոճին համապատասխան որևէ  բան»: