Ալեքսանդրա Բաբասյան. «Այս սերիալում ամենախաղարկային և ուժեղ դերը իմն էր»
BlogNews.am-ն արդեն պատմել է «Դեպի Վայրէջք» հոգեբանական դրամայի սյուժեի մասին, որը Յուքոմ ցանցում գործող Արմենիա Պրեմիումի եթերում մեկնարկում է հունիսի 26-ին: 25 մասից բաղկացած հեռուստանովելում իր մասնակցությունը ունի դերասանի Ալեքսանդր Բաբասյանը:
«Խաղում եմ բացասական կերպար, անունս Սաշ է՝ մականունս Իժ: Սաշը շատ հարուստ և հեղինակավոր մարդու որդի, ով իրեն տվել բոլոր բացասական սովորություններին, զբաղվում է քրաֆիքինգով՝ աղջիկներ վաճառելով մուսուլմանական երկներում: Բավականին խաղարկային կերպար է, էմոցիոնալ: Իհարկե չեմ ուզում  ոչ մեկի կերպարը թերագնահատեմ, բայց երևի մեր սերիալի մեջ, ամենախաղարկային և ուժեղ դերը իմն էր: Շատ դերասանները ովքեր կարդացին սցենարը, նկատեցին որ ամենահզոր և պատասխանատու դերը իմն էր»,-BlogNews.am-ի հետ զրույցում նշեց Ալեքսանդրը:
Ըստ սյուժեի՝ Ալեքսանդր Բաբասյանը ակումբներից մեկում սիրահարվում է իր հերթական զորհին: Պարզվում է՝ Սոնան՝ Մերիի դերակատարուհին, Ալեքսանդրի նախկին զոհի քույրն է: Երբ ճշմարտությունը բացվում է, Սոնան կանգնում է  երկընտրանքի առաջ՝ մտածելով գուցե ինքն էլ է զոհ. «Իմ կերպարը յուրքանչյուր սերիա խնդիր ունի ապացուցելու թե ինչքան է սիրում Սոնային, բայց պետք է ասեմ, որ հեռուստադիտողները մինչև վերջին սերիան կասկածելու է՝ իրական է Սաշի սերը, թե ոչ»:
«Վերջին սերիայի նկարահանումից երբ դուրս էի գալիս, այնքան շատ էին էմոցիաներս, հույզերս և որպես դերասան մեծ բավականություն եմ ստացել թե ֆիլմից և թե նկարահանման ընթացքից: Ինչպես նաև դերասանների հետ խաղից, այստեղ բացահայտել  եմ շատ լավ դերասանների: Ես շնորհակալ եմ դերասաններից, քանի որ ցանկածի հետ խաղալով մեծ հաճույք եմ ստացել»:
Ալեքսանդր Բաբասյանի խաղընկերը դերասանուհի Մերի Հակոբյանն էր, ով BlogNews.am-ի հետ  զրույցում նշել էր, թե որքան է հիացած վերջինիս խաղով. «Դերասանի համար մեծ բավականություն է նոր դերասանի հետ խաղալ. այդպես դու նաև քեզ ես բացահայտում: Մերի հետ առաջին անգամ  ծանոթացա նկարահնամ հրապարակում, իսկ նրա  հետ ճիշտ աշխատելու համար նայեցի այն նախագծերը, որտեղ նա խաղացել էր, ադպես ուզում էի հասկանալ նրա ունակությունները: Մերիի և իմ սիրո դուետը վստահ եմ ստացվել է: Գրեթե բոլորն էլ սիրում են սերիալների մեջի սերը, կարծում եմ՝ մենք ամենավառ զույգն ենք»:
Ի դեպ սերիալում կարող եք տեսնել Մերի Ալեքսանդր զույգի սիրային տեսարանները. «Նախ ուզում եմ նշել, որ սերիալում սիրային և բաց տեսարանը դրանք տարբեր բաներ են: Ես սերիալում բաց տեսարանում չեմ նկարահանվում, կնկարահանվեմ միայն բավականին ուժեղ և հզոր գեղարվեստական ֆիլմի համար: Ես միշտ նշել եմ, որ սերիալում բաց տեսարան իմաստ չեմ գտնում խաղալու, իսկ սիրային  տեսարանում խաղալը դա դերասանի արվեստն է, թե ինչքան լավ կներկայացնես քո սերը: Անկողնային տեսարան կա, բայց ոչ շատ բաց. դա իմ խնդրանքն էր ռեժիսորին, պրոդյուսերներին: Մերի հետ խաղացել ենք բավականին լավ՝  նա շատ հաճելի, գրագետ աղջիկ է»:
Իսկ այն հարցին՝ ինչպես է արձագանքել Ալեքսանդրի կինը, նա պատասխանեց.  «Իմ կինը գիտի, որ ես դերասան եմ և իհարկե դրա մասին իմացել է մինչև ամուսնությունը: Նա այլ տարբերակ չունի, բացի համաձայնվելուց: Ես որպես դերասան անկախ ամեն ինչից ես կարծում եմ նման տեսարան պետք է խաղալ գեղարվեստական ֆիլմում»,-եզրափակեց Ալեքսանդրը: