Օդաչուն ֆիքսել է տպավորիչ կադրեր`չինական հակաբալիստիկ հրթիռի արձակումից. լուսանկարներ
Բրիտանական The Daily Mail պարբերականը հայտնում է, որ Հոլանդացի օդաչու Կրիստիան վան Հեյսթը, որը հաճախ է տպավորիչ լուսանկարներ ֆիքսում թռիչքի ժամանակ, արել է երբևէ արված ամենատպավորիչ կադրերից մեկը:
Աղբյուրի հաղորդմամբ` 34-ամյա տղամարդը ֆիքսել է Չինաստանի կողմից արձակված և գիշերային երկնակամարում առեղծվածային ու տարօրինակ տեսարան ստեղծած հակաբալիստիկ հրթիռը: Պարզվում է, որ Հեյսթը լուսանկարն արել է Boeing 747-8 Freighter օդանավով Հոնկոնգից Բաքու թռչելու ժամանակ:
Հոլանդացին կայքի հետ կիսվել է իր տպավորություններով: Նրանք հանկարծ հորիզոնի վրա երևացող պայծառ լույս են նկատել, որն արագորեն մեծացել ու վեր է բարձրացել: Սկզբում այն նմանեցրել են մեծ գնդակի կամ ամպի, բայց վայրկյաններ անց հասկացել են, որ դա երկինք արձակված հակաբալիստիկ հրթիռ է:
The breath-taking moment that an anti-ballistic missile was launched into the night sky has been caught on camera by a stunned pilot
Dutch Pilot Christiaan van Heijst, 34, cannot resist pulling his camera out whenever possible in the cockpit of a Boeing 747-8 Freighter. He took these breath-taking photos during a flight from Hong Kong to Baku in Azerbaijan on Sunday on an airway heading over the Himalayas
Van Heijst's freighter aircraft was flying at over 32,000 feet when the missile blasted past overhead
Christiaan said: 'Suddenly we noticed a very bright spot on the horizon that rapidly grew in size and altitude. 'It looked like a balloon or strange cloud at first, but a few seconds later I recognised it as the contrail of a rocket or missile that was shot up in the sky'