Ինչ ունեցվածք ունեն Ռուբեն Հակոբյանը, Զարուհի Փոստանջյանը, Ալեքսանդր Արզումանյանն ու Թևան Պողոսյանը
Մամուլը մշտական ուշադրության կենտրոնում է պահում ԱԺ-ում դեգերող իշխանական պատգամավորների ունեցվածքի մասին տեղեկությունները, ինչը բնական երևույթ է. հասարակությունը ցանկանում է տեղեկացված լինել, թե իշխանությունները ինչպիսի ահռելի ունեցվածք են կուտակել՝ ազգի հոգսերը հոգալու «շրջանակներում»: Քանի որ ՀՀԿ-ական պատգամավորների «ազգափրկիչ» գործունեության արդյունքում կուտակած հարստության մասին գրեթե ամեն ինչ հայտնի է՝ այս անգամ որոշեցինք սկսել հոդվածաշար, որտեղ ներկայացված է, թե ինչ գույքի և դրամական միջոցների են տիրապետում ընդդիմադիր խորհրդարանական խմբակցությունների պատգամավորները՝ ըստ 03.03.2012 թ.ԿԸՀ ներկայացրած հայտարարագրի: Եվ այսպես, «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ռուբեն Հակոբյանը լրացրել է հայտարարագրի միայն «Շարժական գույք» բաժինը. ունի 1 ավտոմեքենա` Միթսուբիշի Pajero: Անշարժ և թանկարժեք գույք, եկամուտ, դրամական միջոցներ, արժեթուղթ կամ այլ ներդրում չի հայտարարագրել: Զարուհի Փոստանջյանը «Անշարժ գույք» բաժնում հայտարարագրել է 1 բնակարան` 77 քմ մակերեսով և 1 ավտոտնակ` 19.3 քմ մակերեսով Երևանում: Հաշվետու տարվա եկամուտը` 3 մլն 401 հազ. 520 դրամ (պատգամավորի աշխատավարձ): Շարժական և թանկարժեք գույք, արժեթուղթ կամ այլ ներդրում, նաև դրամական միջոցներ չի հայտարարագրել: Ալեքսանդր Արզումանյանը լրացրել է հայտարարագրի միայն «Անշարժ գույք» բաժինը՝ նշելով 1 բնակարան Երևանում` 97.25 քմ մակերեսով: Շարժական և թանկարժեք գույք, արժեթուղթ կամ այլ ներդրում, եկամուտներ ու դրամական միջոցներ, ըստ հայտարարագրի, չունի: Ամենահարուստ պատգամավորն այս խմբակցությունում, թերևս, Թևան Պողոսյանն է, ով հայտարարագրել է շուրջ 100 հազար դոլար: