«Քաղաքացու նկատմամբ ոտնձգություն, այն էլ` այդ եղանակով, մեզ համար ընդունելի չէ». Շարմազանովը` Արամ Մանուկյանին ծեծի ենթարկելու դեպքի մասին
Ցանկացած իրավախախտում, բազուկներով ու զոռբայությամբ հարցի լուծում Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության համար ընդունելի չէ և դատապարտելի է: Այդ մասին ՀՀԿ ԳՄ նիստի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը՝ պատասխանելով ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Արամ Մանուկյանին ծեծի ենթարկելու մասին հարցին: «Ես տեղյակ չեմ Արամ Մանուկյանի հետ տեղի ունեցած միջադեպից, սակայն Հայաստանի Հանրապետության ցանկացած քաղաքացու նկատմամբ ոտնձգություն, այն էլ այդ եղանակով, մեզ համար ընդունելի չէ»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց Շարմազանովը: ՀՀԿ խոսնակը նշեց, որ ցանկացած օրինախախտում դատապարտելի է՝ անկախ նրանից ում նկատմամբ կլինի, սակայն խնդիրը բացառապես իրավական է: Շարմազանովը համոզված է՝ իրավապահ մարմինները կիրականցնեն իրենց գործառույթները: Դեկտեմբերի 11-ի երեկոյան ՀՀ ոստիկանություն ահազանգ է ստացվել Հայ ազգային կոնգրես խմբակցության պատգամավոր Արամ Մանուկյանի վրա հարձակվելու վերաբերյալ: Իրականացվում են միջոցառումներ' դեպքի հանգամանքները պարզելու համար: