Հպարտ եմ, որ հայ եմ, կրկնակի հպարտ եմ, որ ազգս այսօր նման մեծ տոն ունի նշելու.Վլադիմիր Արզումանյանը կիսվում է Հայոց բանակի զինվորը լինելու զգացողություններով
25 տարի առաջ այս օրը` մայիսի 8-ին, մեր խրոխտ զինվորներն ազատագրեցին հրաշք Շուշին: Մայիսի 8-ը ղարաբաղյան պատերազմի պատմության մեջ նշանավորված է` որպես բեկումնային օր: Այս օրը սկսվել է «Հարսանիք լեռներում» օպերացիան, որը փոխեց ոչ միայն ղարաբաղյան պատերազմի ընթացքն, այլեւ հայերի ճակատագիրը. Այդուհետ մենք եւս մեկ անգամ ապացուցեցինք, որ մենք կանգուն ենք մեռ լեռների պես:
Տոնական օրվա շրջանակներում Life.panorama.am-ի զրուցակիցն է երգիչ Վլադիմիր Արզումանյանն, ով այժմ ծառայության մեջ է: Երիտասարդ երգիչը հպարտությամբ նշեց` արդեն 10-ը ամիս է ծառայում է Հայոց բանակում:
«Հպարտ եմ, որ հայ եմ, կրկնակի հպարտ եմ, որ ազգս այսօր նման մեծ տոն ունի նշելու, եւ սա ասում եմ թե որպես արցախցի, թե որպես Հայոց բանակի զինվոր: Անպատմելի զգացողություն է գիտակցել այսօրվա տոնի խորհուրդն ու ծառայել հաղթանակած բանակում»,- նշեց Վլադիմիրը:
Թեեւ արցախցի զինվորը Շուշիի ազատագրումից տարիներ անց է ծնվել, սակայն այս օրվա հետ կապված իր հիշողություններն ունի.
«Շատ բաներ չեմ հիշում, սակայն շատ տպավորված է, որ ամեն տարի մայիսի 9-ին մենք ընտանիքով միշտ գնում էինք դիտելու ռազմական շքերթը: Այդ օրը ներկա էին լինում բոլոր արցախցիները, հիշում եմ, թե ինչ հպարտություն էի զգում, որ տեսնում էի այդ ամենը»,- պատմեց Վլադիմիրը: